Okładka książki Byłam schizofreniczką

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6,21 (675 ocen i 43 opinie)

Opis książki

Zapis codziennych zmagań z życiem i próba rozrachunku z brutalną przeszłoscią kobiety chorej na schizofrenię. Poruszająca historia człowieka, którego cierpienie i choroba psychiczna popychają ku samobójstwie.

źródło opisu: www.empik.com

Opinie czytelników
Cecylia | 2011-11-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 listopada 2011

Ta historia wwierca się w umysł. Głęboko. I w moim przypadku zostanie tam na długo.
Niebywale poruszająca i trudna, a jednocześnie okropnie fascynująca i ciekawa. Skłania do głębokich, wielowymiarowych przemyśleń.

Grażyna | 2010-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2010

Na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki, odważna i ciekawa, polecam

Vicktorii | 2014-01-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Wstrząsająca książka o prawdzie. Nie jest to pozycja dla wszystkich, nie da się ukryć. Dla niektórych może być to splot niezrozumiałych słów, jednakże ja bardzo sobie cenię styl i szczerość z jaką pani Barbara pisze swoje książki. Nie jest to może dzieło, po które można sięgnąć by się rozluźnić, jednakże zabiera nas ono w psychikę człowieka chorego psychicznie, ukazuje szokujący sposób postrzegania świata przez taką osobę. Świetna książka, polecam szczególnie ludziom, którzy aktualnie zgubili się na swojej drodze, ponieważ książka ta oprócz bólu ukazuje też siłę człowieka, który w głębi duszy chce żyć i to nie w byle jaki sposób, tylko żyć po swojemu!

Ryjek | 2010-12-11
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 2010 rok

Wiem, że nie powinnam oceniać skoro nie dałam rady doczytać jej do końca, ale według mnie to po prostu jeden wielki bełkot, w którym nie sposób się połapać.

Wiem, że rzecz jest o schizofrenii i chaotyczność całości jest tu w pewien sposób usprawiedliwiona, ale ciężko było mi się przebić przez niektóre, zbyt kwieciste - jak dla mnie - opisy i nawarstwienie myśli autorki.

Niewątpliwie, Rosiek w książce zawarła dużo siebie, podczas czytania można to wyczuć.

yootsuu | 2010-08-21

jak wszystkie Rosiek - mocne, prawdziwe, szczere. i na faktach.

dreamer08 | 2014-09-11
Na półkach: 2014, Wakacje 2014, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2014

Książka Barbary Rosiek na pewno nie należy do najłatwiejszych.
Widziałam wiele opinii, w których mnóstwo osób krytykowało ją za chaos. Ja jednak uważam, że to właśnie panujący w zapisie ów chaos jest jedną z rzeczy, która znacznie przybliża czytelnikowi stan panujący w umyśle schizofrenika. Nie da się przy tym ukryć, że książkę czyta się bardzo powoli... Oczywiście jeśli chce się wyciągnąć jak najwięcej z samej treści.
Niemniej warto po nią sięgnąć i poznać świat osoby chorej na schizofrenię. Myślę, że całą historię przedstawioną w tej książce jest w stanie zrozumieć jedynie osoba dojrzała psychicznie i właśnie takim osobom ją gorąco polecam!

Michał | 2014-01-21

Autobiograficzna książka Rosiek. Pierwsza którą przeczytałem i jak dotychczas jedyna. Dobiła mnie swoją autentycznością. Raz mam ją za coś boskiego, raz odrażającego, innym razem po prostu poza mną. Są takie rzeczy, których po prostu nie rozumiesz - wiesz, czym są, pojmujesz wszystkie informacje, jakie do Ciebie są przekazywane, ale nie rozumiesz mimo wszystko. To ciężkie do określenia uczucie, ale książkę warto znać. To książka po którą sięgasz nie wiedząc, czego oczekiwać, i nie masz pojęcia czemu. Nie jesteś schizofrenikiem a czytasz, czujesz ból autorki, starasz się zrozumieć i czasem umiesz, czasem nie. Książka należy do ciężkich - do tych, których czytanie sprawia ból świadomości i radość świadomości jednocześnie, jakkolwiek paradoksalnie to nie brzmi, i podchodzę do niej jak do czegoś mistycznego.

książek: 2032

Beznadziejna, jeden wielki bełkot. Czytając Pamiętnik narkomanki czy Kokainę nie mogłam się oderwać, a tą książkę ledwo skończyłam. Od samego początku mnie odrzucało.

Magnetic_91 | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Książka na faktach i to przemawia na jej "korzyść" chociaż strasznie ciężko jest wczuć się w osobę chorą na schizofrenię i może dlatego Ja czytając tą książkę mam wrażenie, że nie wszystko zrozumiałam.

Lęki, fobie, halucynacje opisane w tej książce sprawiają, że Schizofrenia to coś co coraz bardziej mnie interesuje, jest dla mnie czymś nie zrozumiałym i dlatego książka wydała mi się nie zrozumiała. Zbyt wiele tu chaosu i pomieszanych wątków, chociaż to akurat przemawia za jej autentycznością.

Polecam osobom, które interesują się tą chorobą i przeżyciami z nią związanymi - Tutaj jest to dobrze przedstawione.Świat rzeczywisty ze światem urojonym zlewają się w całość - ciężko odróżnić czy to co się dzieje jest fikcją czy prawdą.

Książki Pani Rosiek są specyficzne ostre i szczere. Ta też taka jest.
Polecam dla Fanów Twórczości Rosiek

Załóż konto za darmo!