Byłam schizofreniczką

Wydawnictwo: Mawit Druk
6,24 (778 ocen i 49 opinii)

Zapis codziennych zmagań z życiem i próba rozrachunku z brutalną przeszłoscią kobiety chorej na schizofrenię. Poruszająca historia człowieka, którego cierpienie i choroba psychiczna popychają ku samobójstwie.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Dom po drugiej stronie lustra
  • Czarny świt
  • Etta i Otto i Russell i James
  • U2. Zdemaskowani
  • Collide
  • Tajemnica domu Helclów
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

8,1 (29 ocen i opinii)
Głuchy telefon
Arne Dahl

7,6 (5 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,71 (34 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
książek: 2020
Cecily | 2011-11-05
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 06 listopada 2011

Ta historia wwierca się w umysł. Głęboko. I w moim przypadku zostanie tam na długo.
Niebywale poruszająca i trudna, a jednocześnie okropnie fascynująca i ciekawa. Skłania do głębokich, wielowymiarowych przemyśleń.

Piotr | 2014-11-30

Książka ciekawa, choć podejmująca bardzo trudny i ciężki temat jakim jest schizofrenia. Nie jest książka to poczytania "ot tak" na wieczór. Trzeba do niej podejść na spokojnie i naprawdę przygotowanym psychicznie. Książka uświadamia nam jakim poważną chorobą jest schizofrenia i że życie z nią nie jest łatwe, a dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn choć w książka jest opisem choroby kobiety.
Jest to książka o jej walce z chorobą, bólu psychicznym, postrzeganą wraz z nią rzeczywistością i ogromną siła woli jaką ma bohaterka
Książka jest bardzo refleksyjna i każdy po jej przeczytaniu zastanowi się pewnie nad sobą.
Książki Barbary Rosiek nie należą do łatwych, ale myślę, że warto je przeczytać.

Grażyna | 2010-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2010

Na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki, odważna i ciekawa, polecam

Wiem, że rzecz jest o schizofrenii i chaotyczność całości jest tu w pewien sposób usprawiedliwiona, ale ciężko było mi się przebić przez niektóre, zbyt kwieciste - jak dla mnie - opisy i nawarstwienie myśli Autorki.

Niewątpliwie, Rosiek w książce zawarła dużo siebie, podczas czytania można to wyczuć.

Vicktorii | 2014-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Wstrząsająca książka o prawdzie. Nie jest to pozycja dla wszystkich, nie da się ukryć. Dla niektórych może być to splot niezrozumiałych słów, jednakże ja bardzo sobie cenię styl i szczerość z jaką pani Barbara pisze swoje książki. Nie jest to może dzieło, po które można sięgnąć by się rozluźnić, jednakże zabiera nas ono w psychikę człowieka chorego psychicznie, ukazuje szokujący sposób postrzegania świata przez taką osobę. Świetna książka, polecam szczególnie ludziom, którzy aktualnie zgubili się na swojej drodze, ponieważ książka ta oprócz bólu ukazuje też siłę człowieka, który w głębi duszy chce żyć i to nie w byle jaki sposób, tylko żyć po swojemu!

Ania | 2015-06-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Książka opisana na faktach, emocjach, bólu i chorobie autorki- schizofreniczki.
Książka jest chaotyczna ale tak właśnie postrzegają świat osoby które są chore. Dal zdrowych ludzi jest to szaleństwo, niezrozumienie, chaos a dla chorych zmagania z codziennością, bólem, odrzuceniem.
Nie jest łatwo tą książkę przeczytać ale pokazuje nam "inny" świat- świat i emocje które przeżywają osoby chore na schizofrenie.

yootsuu | 2010-08-21

jak wszystkie Rosiek - mocne, prawdziwe, szczere. i na faktach.

Ryjek | 2010-12-11
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 2010 rok

Wiem, że nie powinnam oceniać skoro nie dałam rady doczytać jej do końca, ale według mnie to po prostu jeden wielki bełkot, w którym nie sposób się połapać.

książek: 2097

Beznadziejna, jeden wielki bełkot. Czytając Pamiętnik narkomanki czy Kokainę nie mogłam się oderwać, a tą książkę ledwo skończyłam. Od samego początku mnie odrzucało.

Magnetic_91 | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Książka na faktach i to przemawia na jej "korzyść" chociaż strasznie ciężko jest wczuć się w osobę chorą na schizofrenię i może dlatego Ja czytając tą książkę mam wrażenie, że nie wszystko zrozumiałam.

Lęki, fobie, halucynacje opisane w tej książce sprawiają, że Schizofrenia to coś co coraz bardziej mnie interesuje, jest dla mnie czymś nie zrozumiałym i dlatego książka wydała mi się nie zrozumiała. Zbyt wiele tu chaosu i pomieszanych wątków, chociaż to akurat przemawia za jej autentycznością.

Polecam osobom, które interesują się tą chorobą i przeżyciami z nią związanymi - Tutaj jest to dobrze przedstawione.Świat rzeczywisty ze światem urojonym zlewają się w całość - ciężko odróżnić czy to co się dzieje jest fikcją czy prawdą.

Książki Pani Rosiek są specyficzne ostre i szczere. Ta też taka jest.
Polecam dla Fanów Twórczości Rosiek