Impreza

Wydawnictwo: Telbit

Kobiety mają swoją Grocholę, mężczyźni Jaskulskiego! * Jak wygląda współczesny świat widziany oczami młodego mężczyzny? * Czy warto wierzyć w miłość, czy ważniejsze są chwilowe przygody? * Czy brać udział w wyścigu szczurów , czy ryzykować i spełniać marzenia?. * Niezwykle aktualne, współczesne problemy interesujące nie tylko mężczyzn, ale i kobiety.

Karolina | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Książka bardzo luźna, szybko się czyta, napisana łatwym językiem. Jedna z niewielu, przy których bardzo się śmiałam. Szczególnie rozbawił mnie ten fragment:
"Od razu przypomina mi się Kamil, któremu lekarz na komisji wojskowej kazał się schylić, i zaglądając w jego tyłek, spytał: Czy pan pali?. Kamil odwrócił się i odpowiedział pytaniem na pytanie: A co, dym leci?"
Według mnie książka warta polecenia. :D

Alfalfa | 2015-11-06

Książkę tę czytałam już kilka lat temu, ale dopiero teraz piszę opinię o niej. Przede wszystkim ta leciutka powieść tak zapadła mi w pamięć, że co parę miesięcy sprawdzam, czy autor czegoś nowego nie napisał, i nie ukrywam, że chętnie przeczytałabym jego nową książkę. Zgadzam się ze wszystkimi moimi przedmówcami: taki trochę męski "Bridget Jones" w polskich realiach, temat banalny - ale potraktowany niesamowicie lekko i bardzo zabawnie, kilkanaście razy zanosiłam się śmiechem, bo fabuła przypominała mi moje własne życie i znajomych.
Bardzo podobał mi się styl tej powieści, czyta się szybko, nie ma "niewygód" w postaci łamańców stylistycznych, rażących błędów językowych - albo nie zwróciłam na nie uwagi. W mojej pracy mam do czynienia z dużą ilością książek i mam przegląd rynku wydawniczego, wierzcie mi, na tle tego całego chłamu domorosłych autorów wydających własnym sumptem pseudo-powieści napisane językiem gimnazjalisty - ta powieść to perełka, amatorska zapewne, ale taka mała...

Olga | 2011-12-26
Przeczytana: 13 grudnia 2010

Bardzo dobra książka przedstawiająca punkt widzenia mężczyzny.
Czyta się bardzo łatwo, jest napisana dobrym, przejrzystym językiem.
Przeczytanie jej zajęło mi jeden wieczór.
Co do samej treści - jest prosta, życiowa, nie ma co oczekiwać cudów.
Jestem mile zaskoczona.

TaraWelsh | 2010-07-28
Przeczytana: sierpień 2009

Jedna z moich ulubionych ksiazek. O tym, ze zycie potrafi splatac figla. A najmniej oczekiwane zdarzenie potrafi zmienic cale zycie.

Stani | 2013-03-07
Przeczytana: 07 marca 2013

Jak najbardziej polecam .Szybko sie czyta ksiazka latwa i przyjemna.Wielka szkoda ze autor nie postawnowil kontynuowac kariery pisarskiej w tym kierunku.

balwazar | 2014-12-22

Książka Marcina Jaskulskiego przypomina prawdziwą imprezę, gdzie na początku bywa słabo, ale zabawa robi się lepsza im bliżej końca. To mówiąc, muszę przyznać że mocno raziła mnie ilość stereotypów, szablonowych postaci, zachowań i sytuacji jakie autor zawarł w swojej opowieści. Nawet główna postać kobieta, wg mnie ratująca książkę od stania się potokiem zgorzknienia i sarkazmu jest zbudowana tak, że ciężko było by to zrobić bardziej banalnie. Moja ocena to 5/10, jest to książka którą można potraktować jako źródło rozrywki, szybko i przyjemnie się ją czyta. W żadnym razie nie nazwał bym jej 'obrazem pokolenia 30-latków żyjących i pracujących w wielkim mieście' czy 'niezwykle aktualnym spojrzeniem na świat oczami współczesnego mężczyzny' jak próbuje być reklamowana, świat, wielkie miasta i korporacje oraz także mężczyźni (mimo wszystko) są na szczęście dużo bardziej skomplikowani.

Henioo | 2013-09-30
Przeczytana: kwiecień 2008

Powieść o młodym mężczyźnie, Kubie, pracowniku dużej korporacji w Warszawie, który opowiada w pierwszej osobie o swoim życiu, podejściu do kobiet, do miłości, do pracy, do alkoholu.
Książka bardzo wciągająca, niemal przez wszystkie strony interesujące opisy życia współczesnego faceta, singla, z happy endem, choć nieco smutna pod koniec.
Ocena: bardzo dobra.

Jjolka | 2011-04-18
Przeczytana: 2011 rok

Miło było przerzucić się na męski punkt myślenia i widzenia. Chociaż fabula banalna to jednak ciekawi. Przyjemna, łatwa lektura.

Anna | 2010-10-03
Przeczytana: 2007 rok

Świetna książka! Nic dodać nic ująć :)

Karinella | 2011-12-04
Przeczytana: październik 2011

Nie każda impreza jest dla każdego. Nie na każdej imprezie dobrze się bawisz. Na tej było milo, sympatycznie,chwilami dowcipnie, ale bez szału.