Ewelina

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Graf
The Vicissitudes of Ewangeline
38-85130-99-3
pia

Ewelina od najmłodszych lat wie, że odziedziczy majątek po swojej opiekunce. Lecz, gdy ta umiera, okazuje się, że spadkobiercą zostaje ktoś inny. Najlepszym dla niej wyjściem z tej sytuacji jest małżeństwo. Kandydatów do ręki nie brakuje. Jednak Ewelina, widząc w swym otoczeniu mężów tyranów i pantoflarzy, nie spieszy się do ślubu. Dwudziestoletnia panna bez rodziny i posagu - obdarzona za to przez los ładną buzią, zgrabną figurą i iście ognistym charakterem - postanawia zostać... awanturnicą. Oczywiście, gdy pojawia się ten jedyny, z którym skłonna jest dzielić życie, zmienia zdanie i energicznie walczy o swe szczęście.

źródło opisu: okładka książki

jasmina | 2012-08-21

Początek przezabawny, później jest już więcej sentymentów i romansu. Żadne arcydzieło - ot, lekka lektura dla przemęczonych myśleniem ;)

izapyza | 2014-08-06
Na półkach: 1992, Przeczytane