Ślepa miłość

Love's Blindness
83-85397-22-1
romans, powieść, Eleonora Glyn
Balbina64

Lord Hubert Austel, potomek arystokratycznego rodu, wpada w finansowe tarapaty. Jedynym ratunkiem jest pożyczka dużej kwoty, którą proponuje mu żydowski bankier, Beniamin Levy. Pod pewnym jednak warunkiem: lord poślubi córkę Beniamina, Vanessę. Austel nie ma wyboru - odrzucenie propozycji bankiera spowoduje nie tylko jego upadek, ale wpędzi w finansowe kłopoty kilku jego przyjaciół. Pełen niechęci zgadza się na poślubienie "córki lichwiarza". Vanessa jest piękną młodą dziewczyną i nic nie wie o kontrakcie ojca. Kocha Huberta i pragnie jego miłości. Ale Hubert manifestuje swoją obojętność i na oczach żony i całego towarzystwa uwodzi hrabinę Alicję.
Czy tak będzie stale? O tym dowie się czytelnik z tekstu książki.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.swistak.pl