Soso. Dziecięce i szkolne lata Stalina

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
5 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Stalin, dzieciństwo
psotka2112

Utwór ten powinien być czytany w kontekście socrealistycznej literatury dla dzieci i młodzieży. Ówczesne cele wychowawcze, propagandowe i wzory parenetyczne określiły postać literacką Soso. Wydarzenia przedstawione w książce i wydarzenia znane biografom Stalina pozwalają mówić o mitologizacji postaci.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www

Zupełnie nie pojmuję, jak mogłam przeoczyć dodanie do mojej biblioteczki tej niesamowitej pozycji książkowej. Bobińska kreśląc, jakże niezwykłą, sylwetkę przyszłego wodza sojuszniczego państwa, podsumowuje co jakiś czas ( co ja również uczynię) charakterystykę (dynamiczną) małego, a potem młodego Dżigaszwilego: "Taki to był ten Soso". W rzeczy samej - taki to był ten Soso!

Kamil | 2012-01-31
Przeczytana: 2010 rok

Książkę znalazłem w zbiorach mojego dziadka, przeczytałem i zainteresowałem się osobą Stalina. Z tej książki można się dowiedzieć wiele rzeczy, których nigdzie indziej się nie znajdzie.

Michał_K-ski | 2016-02-22
Michał Pietras | 2014-10-28