O królu Słońcu i jego czterech córkach

Helena Bobińska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Moje książeczki literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
bajki
literatura dziecięca
Moje książeczki
bajki

Wspaniała książka nie tylko o samych porach roku ale jako doskonała parabola życia. Wszystko na świecie ma czas i miejsce. Jako dziecko ja kochałam teraz kochają ja moje dzieci ..

W dzieciństwie tak często czytałam tę baśń, że znałam ją na pamięć.
Dziś pamiętam już tylko piękne i oryginalne ilustracje autorstwa Wilkonia - największe wrażenie zawsze robiła na mnie Wiosna (może dlatego wciąż jest to moja ulubiona pora roku:)).
Wielka szkoda, że współczesne książki dla najmłodszych nie są tak ilustrowane jak "O królu Słońcu..." - jakoś rażą mnie...

• Przeczytane dawno temu
  • Mojemu synusiowi
  • 2014
  • Literatura polska
  • Plany biblioteczne
  • Dom
  • Józef Wilkoń

Dodaj cytat z książki O królu Słońcu i jego czterech córkach