Nowy początek

Cykl: Cynamonowa Dziewczyna (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Starting Over
Ag2S

Nowy rok szkolny i kolejna nowa szkoła, ale India Jane wcale się nie cieszy, bo znów będzie tą "nową". Wszyscy mają już swoje paczki znajomych, a ona czuje się samotna i wyobcowana. Pociesza ją tylko to, że do tej samej szkoły chodzi Joe, przystojny chłopak, którego spotkała na wakacjach w Grecji. India Jane ma nadzieję, że połączy ich coś więcej niż przyjaźń. Ścieżka prawdziwej miłości i przyjaźni okaże się tymczasem wyboistą drogą.

źródło opisu: Egmont Polska

źródło okładki: Egmont Polska

Neszka | 2014-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2014 r.
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Druga część serii „Cynamonowa dziewczyna” również nie przypadła mi zbytnio do gustu. Możliwe, iż moje wymagania co do niej były za wysokie, ale książka chwilami po prostu była męcząca.

India Jane znowu zaczyna życie w nowej szkole. Nie ma nikogo, z kim mogłaby porozmawiać czy spędzić wolny czas, często czuje się wyobcowana. To sprawia, że jeszcze bardziej tęskni za przyjaciółką Erin, która została w Irlandii. Poza tym, wciąż chce zbliżyć się do Joego – chłopaka poznanego podczas wakacji w Grecji, jednak sytuacja nagle się komplikuje. Czy India Jane znajdzie w końcu bratnią duszę , która ją zrozumie i będzie wspierać w trudnych chwilach? Jak ułożą się jej relacje z Joe?
Powieść - jak dla mnie – trochę naiwna. Chwilami następują tu nieprawdopodobne sploty zdarzeń, w które trudno uwierzyć. Tak jak w pierwszej części, każde ‘potknięcie’ głównej bohaterki widzi Joe, który nagle się pojawia. Niektóre jej zachowania są irytujące, a czytanie o nich bywa nużące. Książka napisana niby...

isobel | 2012-05-13
Na półkach: YA Books, Przeczytane

Bardzo przyjemna książka. Nic wybitnego - po prostu przyjemna. Ot tak, coś lekkiego i zabawnego na poprawę ponurego humoru. India Jane - główna bohaterka i narratorka - prowadzi ze swą rodziną swego rodzaju koczownicze życie. Raz mieszkała w kolonialnym domu na Jamajce, kiedy indziej we wschodnim skrzydle indyjskiego pałacu albo w starym zamczysku w deszczowej, zielonej Irlandii. Z powodu tych ciągłych przeprowadzek India Jane czuje bardzo samotna. Ma w zasadzie tylko jedną przyjaciółkę - zwariowaną, kochaną Erin. Niestety, Erin mieszka w Irlandii a rodzice Indii postanawiają przeprowadzić się do Londynu. Dziewczynie nie poprawia nawet świadomość, że praktycznie będzie sąsiadką bardzo przystojnego Joe'go. Poza tym India Jane ma niesamowity talent do wpadania w różne żenujące, zabawne sytuacje - najczęściej w obecności Joe'go.

"Nowy początek" Cathy Hopkins jest bardzo zabawną książką: bardzo często się śmiałam z wpadek biednej Indii Jane :) Książka poprawiła mi humor na cały...

Amandine | 2014-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 lipca 2014

Książki z serii Cynamonowa dziewczyna czyta się bardzo szybko.
W drugiej części akcja toczy się szybciej, jednakże chyba w wielu innych książkach wszystko już zostało powiedziane na temat nastoletniej miłości i szkoły... więc książka nic nowego nie wnosi.
No ale czego się spodziewać po książkach dla nastolatek?

catsy | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Spodziewałam się, że dwuksiążkowa opowieść będzie o wiele ciekawsza. Myliłam się. Książka nudzi, nie da się jej czytać. Na początku India Jane wydawała się ciekawą osobą i myślałam, że książka też się taka okaże. Niestety myliłam się i zmarnowałam czas na drugą część. Bo pierwsza była o wiele lepsza.

Ervisha | 2010-10-19
Przeczytana: 17 października 2010

Bardzo dobra książka dla młodziezy. Czyta się szybko, lekko, na prawdę przyjemnie.
Wciąga. Gdy się do niej zabrałam nie wiem kiedy a wchłonęłam ją w jeden wieczór. Gwarantuje, że przy tej lekturze miło spędzicie czas.

Fragiles | 2010-09-19
Przeczytana: 12 września 2010

sięgnęłam po nią niedługo po "Tędy do raju"

Tamta wywarła na mnie dość dobre wrażenie.

Miałam nadzieje ,że i ta mnie nie zawiedzie ;)

Początek dośc typowy, choć pełen humoru.
Właśnie humor z poprzedniej części towarzyszy nam i w tej.
Wpadki, wypadki ,czyli mnóstwo humoru.

W tej części drażni mnie to jak Indi marzy o swojeje miłości czyli chlopaku z grecji i jak załamuje swoja przyjaciółkę problemami nie zwracając uwagę na to,ze moze ona też potrzebuje jej wsparcia (chociaz to rozumiem wcale tego nei popieram).

Wywarła na mnie mniejsze wrażenie, również dlatego że czytąłam ją w dużych odstępach czasowych i wręcz mnie dołowała gdyż nie odpowednio ja dobrałam na ten czas. Nie ten momęnt, cóż na błędach sie uczę.

Ta częśc wypadła średnio w moich oczach, jestem ciekawa kiedy wyjdą następne części i czy beda tak dobre jak pierwsza z nich.

Aisog | 2011-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 lutego 2011

Niestety nie czytałam pierwszej części i obawiałam się że będę miała trudności z ze zrozumieniem ale nic nie sprawiło mi problemów. Świetna, zabawna historia, którą szybko się czyta. Polecam!!!

Paulina Kucińska | 2012-03-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2012

Uwielbiam tą książkę. Tak jakbym czytała o dziewczynie podobnej do mnie z tymi samymi przemyśleniami oraz problemami i wnioskami.
POLECAM!

ollunniusia | 2012-07-16

Bardzo fajna i ciekawa książka. Zachęca już na samym początku. Polecam!

sylwia | 2011-05-03
Przeczytana: styczeń 2011

Podobnie jak pierwsza część- dobra, ale nie zachwycająca.