Tonące Miasto

Tłumaczenie: Marta Koniarek
Cykl: Kroniki Nekromantki (tom 1)
Wydawnictwo: Dwójka bez Sternika
Necromancer Chronicles: The Drowning City
9788362432011
fantastyka, nekromanta, szpieg
Ag2S

Symir – Tonące Miasto, będące domem wygnańców i emigrantów, piratów i przemytników. A także brutalnych rewolucjonistów, którzy nie cofną się przed niczym, żeby obalić skorumpowany cesarski rząd. Dla Isyllt Iskaldur, nekromantki i szpiega, rodząca się rewolucja jest okazją, żeby wykazać się przed Koroną. Musi tylko odszukać i wspomóc finansowo rewolucjonistów wspierając ich dzieło zniszczenia pałaców Symiru. Jest jednak rozdarta pomiędzy swoimi nowymi przyjaciółmi a poczuciem obowiązku i im dłużej pozostaje w tym podtapianym przez monsunowe deszcze mieście, tym więcej intryg odkrywa. Gdy woda się podnosi, tamy pękają i nawet umarli spiskują.

Lenalee | 2010-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2010

Amanda Downum to debiutująca pisarka, która swą karierę rozpoczęła książką „Tonące miasto”, otwierającą nam jakże ciekawy i intrygujący cykl Kronik Nekromantki. Sama autorka przyznaje, że pomysł na książkę zaczerpnęła po strasznej katastrofie, jaką był huragan Katrina, a doświadczenie do napisania powieści zyskała dzięki pobytowi w południowo-wschodniej Azji, której klimat odczuć można podczas czytania tej książki.

Powieść ta opowiada nam historię, Isyllt, która jest nekromantką i szpiegiem, wysłanym do Symiru na tajną misję, zleconą przez swojego mentora, którą jest rozgrzanie płomienia nadchodzącej rewolucji buntowników. Bohaterka ma uczucie, jakby misja ta była jej karą, jednak z posłuszeństwem wypełnia zlecone jej zadanie, przy okazji okrywając, co rusz to nowe intrygi, które kryją się za murami miasta.

Przyznaję, że miałam problemy z przebrnięciem przez tę książkę. Początkowo akcja wlecze się bardzo powoli, a jednocześnie autorka wprowadza bardzo wiele bohaterów i wydarzeń,...

Sidney | 2011-01-23
Przeczytana: 2011 rok
Space86 | 2015-01-13
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Na opinię o tej książce składa się kilka zmiennych - styl pisania autorki (tłumaczki),fabuła oraz uniwersum. Pierwsze dwie ze zmiennych łączą się niejako i przeplatają. Czyli styl odstrasza a fabuła jest ciężka do sprecyzowania, książka jest napisana takim językiem, że nieraz woła się o pomstę do nieba żeby jakiś akapit dało się zrozumieć. Pierwszy Akt książki czyta się jakby "za karę" natłok postaci, nazw miejsc i ugrupowań kompletnie miesza się w jeden wielki miszmasz i ciężko się zorientować co jest czym a kto kim, akcji jako takiej odrobina. W drugim akcie trochę rozjaśnia się nam w głowach i jakoś ogarniamy całość ale akcji dalej jak na lekarstwo. W trzecim akcie coś zaczyna się dziać na poważnie w czterech, no pięciu ostatnich rozdziałach. Generalnie gdy się już przebrnie przez tę książkę, to coś dopiero zaczyna się układać we w miarę spójną całość. Te trzysta stron dało by się streścić w stu. Ostatnia zmienna czyli uniwersum jest nieźle skonstruowane i spójne, chociaż na...

Alitka | 2010-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2010

Z początku książkę czytało mi się opornie ze względu na dużą ilość nowych dla mnie terminów i nazw demonów, duchów i tym podobnych istot, czy też zwrotów grzecznościowych i okolicznościowych używanych przez bohaterów. Autorka bardzo powoli i leniwie wprowadza czytelnika w wykreowany przez siebie świat oraz poszczególne wątki fabularne, aby pod koniec powieści znacznie przyśpieszyć i rozwinąć wydarzenia. Niestety główna bohaterka w ogóle nie przypadła mi do gustu, a wręcz miałam wrażenie, iż w porównaniu z innymi postaciami, jak Zhirin czy Xinai, jest strasznie nijaka. Do książki raczej już nie wrócę, ale po kolejną część sięgnę.

SlumberGirl | 2011-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2011

Książka jest wciągająca, pełna intryg i zwrotów akcji. Gdzie niegdzie gubiłam się też w tym kto z kim przeciwko komu. Trochę za dużo tego było, a może fakt, że nie mogłam poświecić się lekturze, jak zawsze to mam w zwyczaju, również się do tego przyczynił. Książka jako całość jest dobra, ale to końcówka dopiero zachęciła mnie do zabrania się za drugą część, kiedy takowa się pojawi. Czy polecam? I tak i nie. :P

aniusiaczek92 | 2011-02-21
Przeczytana: 12 lutego 2011

Tonące Miasto to debiutancka powieść fantasy urodzonej w Wirginii pisarki, Amandy Downum, a zarazem pierwsza książka z cyklu, opowiadającego o losach Isyllt Iskaldur - szpiega, nekromantki i kobiety ze złamanym sercem.

Akcja powieści rozpoczyna się wraz z przybyciem Isyllt do Symiru, gdzie Iskaldur ma do wykonania trudną misję, albowiem musi odnaleźć buntowników, sfinansować rodzącą się w mieście rewolucję i wyjść cało z opresji...

Tonące Miasto to prawdziwy powiew świeżości na polskim rynku wydawniczym, nareszcie mamy do czynienia z czymś innym, niż wampiry, wilkołaki czy upadłe anioły. Uważam, że autorka miała świetny pomysł z tą nekromancją, aczkolwiek muszę zaznaczyć, że spodziewałam się czegoś mocniejszego, bardziej mrocznego oraz że główna bohaterka będzie osobą bezwzględną, twardą i potężną, jak przystało na prawdziwego maga śmierci.

Isyllt Iskaldur to trupio blada nekromantka, która wśród mieszkańców Symiru, budzi zarówno strach, jak i obrzydzenie, ze względu na swoją...

AGNES | 2010-11-26

Bardzo przyjemna odskocznia od wszystkich wampiryczno podobnych książek a jednak utrzymana w magicznym klimacie, czytając naprawdę można się wczuć w opisany świat, nie sposób też nie polubić głównej bohaterki chociaż na początku z pozoru może się ona wydawać zimna i pozbawiona uczuć, książka trzyma w napięciu, jest też romans (chociaż nie taki jaki bym chciała, szkoda ,że autorka nie dostrzegła świetnie nakreślonego przez nią potencjału który bez wątpienia umieściła w relacjach Isylt&Adam) ale nie można mieć wszystkiego, polecam, bez wątpienia przeczytam kolejny raz i czekam na kolejną część

torne | 2013-10-09
Przeczytana: 09 października 2013

Muszę się przyznać do tego, że "The Drowning City" pozytywnie mnie zaskoczyło. Sięgałem po książkę przekonany, że znienawidzę ją jak większość paranormalnych romansów. A tu proszę, otrzymałem ciekawe fantasy z interesującą fabułą, intrygującymi, niejednoznacznymi bohaterami, a przede wszystkim barwną scenerią. Mniej jest tu romansowej egzaltacji, a więcej soczystej intrygi. Całość czyta się szybko i przyjemnie. I choć nie jest to w żadnym razie Wielka Literatura, to jednak w swojej klasie nie ma się czego wstydzić. Z całą pewnością sięgnę po kolejne przygody nekromantki.

SayuriArtanis | 2014-04-13

Spodobała mi się okładka, a i opis nie był zły, więc ją kupiłam i nie żałuję. Dosyć ciekawy pomysł na historię, ciekawa bohaterka i ciekawy świat. Język nie jest trudny chociaż miałam czasami pewien problem w zrozumieniu co się właściwie stało. Mimo to chętnie zajrzała bym do drugiej części tej historii. Polecam.

aneksa | 2016-12-07
Na półkach: Okładka, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Przemęczyłam tą książkę i zdecydowanie nie wrócę do tej pozycji. Kiedy wreszcie przebrnęłam przez ciężki początek nabrał nadziej, ponieważ tak mniej więcej w połowie była szansa na coś ciekawego. Niestety nie doczekałam się. Książka nie była - oczywiście jak dla mnie - fatalna ale tylko dlatego ponieważ spodobało mi się zakończenie.
Czegoś mi zabrakło. Spodziewałam się … sama nie wiem czego ale nie tego. Szkoda.