Moja Antonia

83-85493-04-2
Ramia

Nanga | 2012-03-16
Przeczytana: 2011 rok

Z "Moją Antonią" zaprzyjaźniłam się całkiem przypadkowo. Tytuł książki pojawia się w sympatycznej piosence, na którą natknęłam się również przypadkiem na youtube. http://www.youtube.com/watch?v=wPSV8CsshnM Potem kupiłam "Moją Antonię" w antykwariacie za 2zł i zostałam niezwykle pozytywnie zaskoczona. Ujmująca historia ciężko pracującej dziewczyny, która wraz z rodziną z ubogiej czeskiej wioski emigruje do wykluwających się dopiero Stanów Zjednoczonych osadzona właśnie w tych specyficznych realiach dzikiego zachodu. Historia łagodna, ale wciągająca, nie nużąca, ale też nie przesadnie nakomplikowana. Książka godna uwagi i niesprawiedliwie zepchnięta w kąt.

Katarzyna | 2010-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 26 listopada 2010

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Raz jest ciekawa, a raz nudna. Fabuła dosyć nie źle ukazana, lecz zbyt duża ilość niepotrzebnych opisów z lekka ją ćmi ale nie jest źle. Jestem dość wytrwałą czytelniczką i gdy już czytam książkę to muszę ją skończyć. Jestem w 100% pewna, że wielu z was by ta książka zanudziła, ponieważ było tak ze mną na samym początku lecz z czasem bardzo mnie wciągnęła. Polecić? Jedynie wytrwałym i na pewno nie fanom wampirów. Ta książka z serii mądrych!

MadameShepard | 2014-02-27

Steinbeck w spódnicy.

kamillia | 2012-09-20
Przeczytana: styczeń 2012

Książka dość nierówna. Generalnie dobrze napisana, przejmująca historia, świetne opisy, ale momentami odpuszcza uwagę.

WeronikaStępkowska | 2016-07-30
Dominique | 2015-10-17