Zamęt

The Hearts Heaven
83-7157-376-6
romans historyczny
Wanda

Miłość, namiętność i przygoda w epoce kliprów i gorączki złota. Hallie, pełna wigoru blondynka, po śmierci ojca musi zastąpić młodszemu rodzeństwu - zwłaszcza dwóm nieznośnym braciom bliźniakom - oboje rodziców. Na domiar złego okazuje się, że na jej opiekuna prawnego ojciec wyznaczył Kita Howlanda, mężczyznę, na którego widok jeszcze parę lat temu zadurzona dziewczyna rumieniła się po...

Miłość, namiętność i przygoda w epoce kliprów i gorączki złota.
Hallie, pełna wigoru blondynka, po śmierci ojca musi zastąpić młodszemu rodzeństwu - zwłaszcza dwóm nieznośnym braciom bliźniakom - oboje rodziców. Na domiar złego okazuje się, że na jej opiekuna prawnego ojciec wyznaczył Kita Howlanda, mężczyznę, na którego widok jeszcze parę lat temu zadurzona dziewczyna rumieniła się po uszy.
Kit, który nie ma najszczęśliwszych doświadczeń z kobietami, traktuje swą podopieczną jak bezradne dziecko i ignoruje emocje, jakie w nim budzi, choć - Bogiem a prawdą - nie przychodzi mu to łatwo. Zwłaszcza gdy za sprawą ślepego losu zostają małżeństwem!

kaktusowaona71 | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

"Zamęt" niestety okazał się być bardziej "Wielką porażką" niż zamętem.
Bardzo, bardzo słabiutki romans historyczny, z niedbale zarysowaną akcją, która większość wydarzeń przedstawia w nieciekawy sposób, bardzo powierzchowny, niepełny i byle jaki.
Tu niestety widać, jak bardzo warsztat pisarski kuleje.
Nic mnie w tej książeczce nie zaciekawiło ani nie zauroczyło, a główny bohater, który z reguły jest magnesem w tego typu literaturze, w tym przypadku jedynie mnie zirytował swoim zachowaniem już od pierwszych chwil i do samego końca nie udało mi się go ani trochę polubić.
Całość niestety okazała się tak mało efektowna, że ukończyłam książkę chyba właściwie tylko siłą rozpędu.
Ciężko byłoby mi polecić tą pozycję, bo mimo wysiłków, nie mogę wymyśleć ani jednej zachęcającej rzeczy, za którą mogłabym ją pochwalić.

Orlica | 2012-03-06
Przeczytana: 06 marca 2012

Kolejny przykład bardzo przyjemnego do czytania historycznego romansidła, które pomaga rozluźnić się wieczorem, po stresującym dniu. Ciekawa fabuła, romans i jednocześnie wrogość między głównymi bohaterami (bo przecież nie mogą tak po prostu od razu się w sobie zakochać, prawda? ;)), śmiałe sceny erotyczne, trochę humoru - raz czy dwa zdarzyło mi się głośno parsknąć śmiechem nad książką, a to nie jest u mnie częste ;)
Ot, lekka przyjemna lektura dla odprężenia :)

Karolina | 2012-05-25
Przeczytana: 25 maja 2012

Wkurzający główny bohater, niezdecydowany, robi coś zaraz tego żałuje i tak przez całą książkę. Zero akcji. A tekst Kita "Co to?" gdy Hallie pokazała swoją bliznę po poparzeniu, bez komentarza. Jest to słaby romans historyczny, niestety. Jednym słowem jest po prostu "głupi".

Ewa BB | 2016-08-17
Na półkach: Romanse, Przeczytane