A season in the highlnads
romans historyczny
Wanda

Ksiażka składa się z trzech utworów napisanych przez poszczególne autorki: 1. Żmija - Jill Barnett 2. Koty - Geralyn Dawson 3. Gwiazdka - Patricia Cabot Książka jest zbiorem trzech wspaniałych opowieści o kobietach żyjących w historycznej Szkocji. Jedna porywa członka wrogiego klanu, by wspomóc w biedzie swoich, tyle że przez pomyłkę wpada jej w ręce niewłaściwy człowiek. Druga ucieka od...

Ksiażka składa się z trzech utworów napisanych przez poszczególne autorki:
1. Żmija - Jill Barnett
2. Koty - Geralyn Dawson
3. Gwiazdka - Patricia Cabot

Jedna porywa członka wrogiego klanu, by wspomóc w biedzie swoich, tyle że przez pomyłkę wpada jej w ręce niewłaściwy człowiek. Druga ucieka od opiekuna, który chcąc zawładnąć jej majątkiem, zamierza zmusić ją do ślubu. Trzecia musi wyrwać się z otoczenia, w którym uchodzi za czarownicę.

Wszystkie trzy są piękne, dzielne, dumne i zdeterminowane, bo są Szkotkami, a w tej pięknej, ale dzikiej krainie, żeby przetrwać, trzeba być zdeterminowanym.

ewa | 2017-04-20

To antologia opowiadań,na które składają się tytułowa Żmija Barnett,Koty Dawson i Gwiazdka Cabot.
Żmija opowiada o kobiecie,która nie poddaje się zwątpieniu.Mimo,że jej klan jest w strasznej biedzie Grace chce poszukać jakiegoś ratunku.Postanawia porwać syna wrogiego klanu i uzyskać za niego okup,co poprawiłoby stan finansowy jej rodziny.Pech chce,że w jej ręce wpada niewłaściwy mężczyzna.Ale czy to na pewno pech?Bo Grace uwięziła nie kogo innego tylko Colina Campbella,księcia Agryllu,władcę wysp.Grace i Colin tworzą mieszankę wybuchową.On jest sprawiedliwym człowiekiem,próbującym naprawić krzywdy wyrządzone przez swoich przodków.Ona jest waleczną kobietą,marzącą nie o bogactwie,ale o tym,by kobiety i dzieci z jej klanu juz nigdy nie musiały czuć głodu,by choć raz najeść się mogły do syta.Postaci drugoplanowe to też niezłe aparaty-przygłucha Fiona,,która kompletnie nie ma muzycznego słuchu próbująca z uporem grać na dudach;Seamus nie posiadający celnego oka,który ciągle strzela z...

eve12lina | 2017-05-01
Na półkach: Przeczytane, Da Capo