A Holiday of Love
Świąteczny, romans
dona

Cztery pełne romantyzmu opowiadania o miłości, których kulminacja następuje w święto Bożego Narodzenia. Emanujące ciepłem, stanowią idealny prezent dla wszystkich, którzy wciąż wierzą w magię tych niezwykłych świąt.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Joanna | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Cukierkowe opowiadanie ,ale jakże cudowne. Miłość jest piękna i oczywiście czasem przychodzi z nienacka. Fajnie czasem coś takiego przeczytać.

Stokrotka | 2015-12-10
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Na „Świąteczny romans” składają się cztery opowiadania.

Jude Deveraux „Zmiana uczuć” – pulchna, niska Miranda spotyka na swej drodze milionera Franka Taggarta, który przyjaźni się z jej 12-letnim synem, geniuszem. Oboje spędzą kilka dni w górskiej chatce odciętej od świata. Utwór rozpoczynający tę książkę na odległość pachnie harlequinem i wypada żenująco słabo na tle pozostałych opowieści. Do tej pory żyłam w przekonaniu, że Jude Deveraux pisze dobre romanse, a tu taka przykra niespodzianka.

Judith McNaught „Cud” – na balu maskowym los styka córkę baroneta Julianę Skeffington i Nicholasa DuVille’a – najbogatszego człowieka w Anglii, który ma odziedziczyć tytuł księcia. W wyniku nieporozumienia parę połączy zarówno miłość jak i nienawiść. Całkiem dobre, ciekawe opowiadanie.

Jill Barnett „Daniel i anioł” – tytułowym aniołem (dosłownie i w przenośni) jest Lillian, zesłana za karę do Nowego Jorku przez świętego Piotra. Jeśli chce wrócić do nieba, musi sprawić, aby zimny niczym...

wiech | 2014-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

"Trzy zaklęcia" Judith McNaught - tylko tę przeczytałam, ponieważ jest kontynuacją trylogii o Westmorelandach.
Bohaterem jest Nicki DuVille, znany już z "Whitney" i "Zanim się pojawiłaś", cudowny facet, takiego zapamiętałam z poprzednich książek.
I miałam cichą nadzieję, że autorka poświęci mu kolejną dużą powieść. Niestety poświęciła mu tylko to króciutkie opowiadanie.
Partneruje mu tu Julianna, również znana z "Zanim się pojawiłaś". Młodziutka, niezwykle sympatyczna dziewczyna.
Pojawią się też bracia Westmoreland ze swoimi żonami.
Polecam - to opowiadanie kończy trylogię.

Tirindeth | 2017-12-24
Na półkach: Papierowe, Przeczytane

Jestem zagorzałą fanką romansów historycznych, kiedy więc dwa lata temu natrafiłam w księgarni na antologię Świąteczny romans (wydany wcześniej także pod tytułem Miłość pod choinkę) autorstwa znanych autorek romansów, z których trzy pisarki są moimi ulubionymi, nie zawahałam się przed zakupem. Potrzebowałam jednak trochę czasu, by się zdecydować na przeczytanie czterech historii. Czy moje ukochane autorki porwały mnie swoimi opowiadaniami? Czy zakochałam się w którymś z wykreowanych bohaterów?

Dawno nie czułam się tak zawiedziona, jak po opowiadaniu Jude Deveraux pt. Zmiana uczuć. To był jakiś absolutny koszmar, historia nie tylko zupełnie nieświąteczna, ale także głupiutka. Mały chłopiec bowiem planuje wyswatać swoją matkę z pewnym wyjątkowo oschłym mężczyzną. Powiem tak – Jude umie pisać i wiem to z własnego doświadczenia, kilka jej książek po prostu kocham... Ale to, co zaserwowała w antologii, nie mieści się w żadnej skali żenady. Odradzam definitywnie!

Cud autorstwa Judith...

| 2017-01-28
Na półkach: Przeczytane, Tylko dla Pań

Książki nie mogłam znaleźć, ale dostałam się do historii pt "Trzy zaklęcia", która dotyczy DeVilla, znanego przystojniaka z historyków Pani Judith. Będzie krótko i zwięźle, bo taka (ku mojemu bolejącemu sercu) jest ta historia.

Połączony z Julianną (znaną z części o Stephenie i Sherry). Ona ma dość matki, która chcąc ją na siłę zeswatać, przynosi jej wstyd, prosi więc Nickiego, by ją skompromitował. Oczywiście nie robi tego na trzeźwo, jako że jest rezolutną dziewczyną, wypija więc wcześniej coś na odwagę i na balu, gdzie jest też DeVille, dochodzi do sytuacji, w której on jest zmuszony ją poślubić. Czuje się oszukany i zsyła młodą żonkę na wieś... Potem akcja jest tak zwięzła, że żal mi się robi takich fajnych bohaterów, osadzonych w tak ociosanej opowiastce.

Potencjał był ogromny i uważam, że lepiej byłoby zostawić bohaterów bez własnej historii, niż tak ich umniejszyć.

książek: 1910
izomorfia3 | 2014-11-03

Miłośc pod choinkę (Świąteczny romans) 1 - Jude Deveraux - Zmiana uczuć-- on po 40, wielki-to samo co "Dary losu" i Odmiana uczuc

Miłośc pod choinkę (Świąteczny romans) 2 - Judith Mcnaught - Miracles (Trzy zaklęcia).

Miłośc pod choinkę (Świąteczny romans) 3 - Arnette Lamb - Królewski posłaniec

Miłośc pod choinkę (Świąteczny romans) 4 - Jill Barnett - Daniel i anioł

liv87 | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Cztery romanse z Bożym Narodzeniem w tle, szybko się czyta, fabuła jest trochę bardziej skomplilkowana niż zwykle w romansach, więc to na plus.

ivonka111 | 2013-11-22
Przeczytana: 05 maja 2009

lekki romans

książek: 1910
izomorfia3 | 2014-11-04
Przeczytana: 12 listopada 2014

Miłośc pod choinkę (Świąteczny romans) 1 - Jude Deveraux - Zmiana uczuć-- on po 40, wielki-to samo co "Dary losu"i Odmiana uczuc

Jill Barnett (Daniel i anioł)on po 30

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 06 listopada 2011

"Świąteczny romans": "- Chyba nie masz zamiaru mi odmówic, kochanie?" (Prószyński i S-ka)
"Miłośc pod choinkę": "Randy była kobietą o miękkim sercu" (Prószyński i S-ka)