Dzienniki z lat osiemdziesiątych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04198-7
dzienniki, parnicki, alkohol, pisarz
ciarach

Dramatyczny zapis biografii pisarza w ostatnich latach jego życia.

Oprócz szczegółów dotyczących pracy twórczej i warsztatu pisarskiego, znajdziemy tu ciekawy obraz życia codziennego w latach osiemdziesiątych w Polsce Wydanie jest bogato ilustrowane, zawiera fotografie z archiwum rodzinnego pisarza. Obowiązkowa lektura dla miłośników i badaczy twórczości Teodora Parnickiego.

źródło opisu: od wydawnictwa

ciarach | 2010-10-01
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo szczery zapis codziennego zmagania się z rzeczywistością przez niemłodego już autora. Okoliczności powstawania ostatnich powieści. Zmagania z alkoholem. Super pozycja dla milośników Parnickiego ale także tych, którzy lubią dzienniki i wspomnienia. W trakcie czytania bardzo zżyłem się z autorem. Super!

koemata | 2013-03-09

dostałem w prezencie 34, warsztat wielkiego pisarza i jego fascynujący warsztat,
Parnicki był zapobiegliwy, roztropny, przewidujący i dbający o własne sprawy, czym nie rozczarowuje.

zakuurzona | 2011-01-30

Katarzyna | 2012-07-12