Pogromca demonów

Okładka książki Pogromca demonów Royce Buckingham
Okładka książki Pogromca demonów
Royce Buckingham Wydawnictwo: Albatros fantasy, science fiction
Demonkeeper
Albatros
2010-09-24
2010-09-24
978-83-7659-243-5
Jacek Manicki
ksiązki demony pogromca

Demon w piwnicy, książka docelowo dla nastolatków - young adult. Nawet spoko.

Demon w piwnicy, książka docelowo dla nastolatków - young adult. Nawet spoko.

Książka jest krótka, poprowadzona w szybki, bez oddawania się w szczegóły sposób. Styl ewidentnie pod dzieci, choć jednak takie większe, gdyż mamy tu kilka krwawych scen.
Mi się podobało, choć nie było jakoś wybitne. Po chwili był już koniec, więc nie można było się nudzić.

W tej książce adoratorzy demonów, nie diabłów, spotykają się z trudnościami, gdy starają się zapanować nad tymi niezwykłymi istotami. Rolą Pogromców Demonów jest troszczenie się o ich ujarzmienie i trzymanie ich pod kontrolą. Ci wyjątkowi ludzie, posiadający nadzwyczajne zmysły, szukają i szkolą swoich uczniów, aby ci mogli kontynuować ich misję w przypadku potrzeby.

Autor przedstawia mieszankę wartkiej akcji, humoru oraz elementów magii, tworząc opowieść, która ma przyciągnąć całą rodzinę, niezależnie od wieku czytelnika.

Royce Buckingham jest znanym pisarzem, który specjalizuje się w literaturze dla młodzieży i dzieci. Jego książki często łączą elementy fantastyki, przygody i humoru, mając na celu zapewnić czytelnikom niezapomniane doświadczenia. Jego styl pisania jest lekki i pełen wesołego tonu, co sprawia, że jego książki są przyjemne do czytania.

Niestety, mimo obiecującego pomysłu i ciekawej koncepcji świata pełnego demonów i Pogromców, "Pogromca demonów" nie spełnia oczekiwań. Fabuła nie rozwija się w sposób przekonujący, a postacie pozostają płytkie i mało rozbudowane. Brakuje im głębi i autentyczności, co utrudnia czytelnikowi nawiązanie więzi emocjonalnej z nimi.

Dodatkowo, tempo narracji w powieści jest nierównomierne, a niektóre sceny wydają się rozciągnięte i niepotrzebnie rozwlekłe. Brakuje też spójności w konstrukcji świata i niektóre elementy magii pozostają niejasne lub słabo wyjaśnione.

Mimo to, "Pogromca demonów" może znaleźć swoje miejsce wśród młodszych czytelników, którzy szukają lekkiej i zabawnej lektury z elementami fantastyki. Dla tych, którzy są zainteresowani tematyką demonów i poszukują lektury na wesoło, ta książka może stanowić przyjemną rozrywkę. Jednak dla bardziej wymagających czytelników, którzy oczekują głębszej fabuły i dobrze rozwiniętych postaci, "Pogromca demonów" może okazać się rozczarowaniem.

Podsumowując, "Pogromca demonów" to książka, która ma swój urok dla młodszych czytelników, oferując mieszankę humoru, magii i przygody. Jednak brak spójności w konstrukcji świata, słabo rozwinięte postacie i nierównomierne tempo narracji sprawiają, że oceniam ją na 4/10.

Autor...

To chyba próbowało być jednocześnie dla dzieci, ale jest zbyt krwawe, aby mogło być dla dzieci. Język, którym była pisana jest spoko. Tak właściwie to po pewnym czasie była po prostu nudna. Zakończenie było przewidywalne, a postacie wydają się jakieś takie... Płytkie, a szczególnie główny bohater.

Historia strasznie oklepana, a wszystkie wątki do przewidzenia.

Historia strasznie oklepana, a wszystkie wątki do przewidzenia.

Ciekawa fabuła , nieźle wciąga . Przywiązałam się do bohatera. Niestandardowa forma. Serdecznie polecam.

Dostałam tą książkę na urodzimy. Chciałam coś w klimacie demony, dreszczyk, itp. Tytuł i okładka mówiły że tak będzie. Zaczęłam czytać, oczywiście w nocy dla lepszego efektu. Czytam, czytam i nic. Myślę sobie, kurde co to ma być. To nie jest w żadnym stopniu straszne.
Nie oceniaj książki po okładce! Miało być coś z dreszczykiem a wyszła bajka dla dzieci, młodzieży. Jednak bardzo przyjemnie i szybko się ją czytało.

Jednak co mnie bardzo zdziwiło skończyłam książkę jeszcze przed świtem. Nie mogłam się od niej oderwać!...

Niektóre książki można z łatwością ocenić na podstawie samej okładki, a ,,Pogromca demonów" jest z pewnością jedną z nich. Zdanie: ,,demony są wśród nas - ale większość z nich to naprawdę niegroźne stwory" od razu pokazuje, że mamy do czynienia z książką dla dzieci, ew. młodzieży. Fabuła jest bardzo dynamiczna, zło nie jest zbyt straszne (większość demonów jest zwyczajnie urocza i bardziej przypomina niegrzecznego pieska, niż bestię z piekła rodem),a problemy głównego bohatera są znane wszystkim dorastającym nastolatkom (chociaż pewnie nie wszyscy mają fermę demonów w piwnicy). Potwory są tu tylko tłem dla budzącej się seksualności i pojawiających się obowiązków. Ogółem, to całkiem przyjemna książka - szybko ją się czyta (akcja galopuje jak szalona),nie przysparza zbytniego wysiłku intelektualnego, a - przy odrobinie dobrej woli - jej bohaterów można polubić. Gdyby tylko te demony były choć trochę bardziej demoniczne... albo chociaż ich wątek został mocniej zarysowany.

Książkę czytało mi się przyjemnie i lekko. Groza jak z serialu dla dzieci - gęsia skórka xD Mimo to ten tytuł mnie zachwycił :D

"Pogromca Demonów" przyznajcie nazwa raczej nie pasująca do książki napisanej dla młodego pokolenia. Kiedy zauważyłem "Pogromce" w księgarni pomyślałem taaa, będzie mrocznie, ciekawie, będą demony, strach, będzie konkretnie. Okładka tez niczego sobie, stwierdziłem biorę w ciemno nie czytam o czym jest...
Długo czekała na półce (gdzie nowo nabyte pozycję czekają na swoją kolej) ale wreszcie się doczekała... Rozpocząłem kolejną chwilę z grozą... czytam, czekam, pierwszy rozdział już podpowiedział mi że kurcze coś jest nie tak, z każdym kolejnym uśmiech nie schodził z mojej twarzy... GŁUPEK.. nie przeczytałem opisu i zabrałem się za fantastykę raczej niskich lotów, zabrałem się za książkę dla małych adeptów sztuki czytania, i muszę Wam powiedzieć że całkiem nieźle mi się to czytało, szybko i przyjemnie.
Także polecam ale raczej czytelnikom w przedziale wiekowym do 10-15 lat :P

Długo czekała na półce (gdzie nowo nabyte pozycję czekają na swoją...

• Trylogie/Serie/.....
  • SF, Fantasy i Horror
  • G Fantasy/s-f
  • ♥ Moja biblioteczka - posiadam

Dodaj cytat z książki Pogromca demonów