Pogromca demonów

Wydawnictwo: Albatros
Demonkeeper
978-83-7659-243-5
ksiązki, demony, pogromca

Demony (nie mylić z diabłami!) towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, starając się jak mogą uprzykrzać mu życie. Obłaskawianiem i trzymaniem w ryzach demonów zajmują się specjalnie do tego predestynowani ludzie o szczególnie wyczulonych zmysłach, zwani Pogromcami Demonów. Każdy Pogromca wyszukuje i szkoli czeladnika który, gdy potrzeba, przejmuje jego obowiązki. Mieszanka wartkiej akcji i...

Mieszanka wartkiej akcji i humoru z elementami magii – idealna lektura dla całej rodziny, niezależnie od wieku. Wkrótce na ekranach kin!

"Pogromca Demonów" przyznajcie nazwa raczej nie pasująca do książki napisanej dla młodego pokolenia. Kiedy zauważyłem "Pogromce" w księgarni pomyślałem taaa, będzie mrocznie, ciekawie, będą demony, strach, będzie konkretnie. Okładka tez niczego sobie, stwierdziłem biorę w ciemno nie czytam o czym jest...
Długo czekała na półce (gdzie nowo nabyte pozycję czekają na swoją kolej) ale wreszcie się doczekała... Rozpocząłem kolejną chwilę z grozą... czytam, czekam, pierwszy rozdział już podpowiedział mi że kurcze coś jest nie tak, z każdym kolejnym uśmiech nie schodził z mojej twarzy... GŁUPEK.. nie przeczytałem opisu i zabrałem się za fantastykę raczej niskich lotów, zabrałem się za książkę dla małych adeptów sztuki czytania, i muszę Wam powiedzieć że całkiem nieźle mi się to czytało, szybko i przyjemnie.
Także polecam ale raczej czytelnikom w przedziale wiekowym do 10-15 lat :P

Diane_Rose | 2014-08-14
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Po książkę sięgnęłam w zasadzie omyłkowo, gdyż była ustawiona w złym dziale w bibliotece, na pewno nie dziecięcym, a właśnie tam powinna się znaleźć :)

Cóż mogę o niej napisać? To książka, która nie wciąga, nie zaskakuje. Autor nie tworzy niczego nowego, bohaterowie są nudni i przewidywalni...
Za plus tej historii można uznać kreację zła. Demony nie są straszne, są pokraczne, trochę dziwne i niezwykłe. Złym bohaterem jest Chudzielec, a jednym z jego demonów jest glut z nosa. Idealna groza dla dzieci :)

Nie wątpię, że jest to książka dla młodego czytelnika i jeśli ktoś poświęci czas na czytanie na głos, będzie zabawnie modulował głos to zapewne można dobrze bawić się z tą książką. Mimo to....nie mogę jej polecić.

Zastrzelona | 2011-10-16
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 16 października 2011

Książka nie jest zła. Polecam ludziom, którzy chcą oderwać się od codzienności i jednocześnie nie wymagają od autora bardzo skomplikowanego języka.

luna99 | 2014-08-08
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Przeczytawszy drugą część trylogii, uznałam, że wypadałoby zapoznać się z pierwszą. Więc gdy przyszła paczka, od razu zabrałam się za lekturę.

"Pogromca demonów" opisuje początki Nata jako pogromcy. Tak jak w "Pożeraczu...", brakuje mi tu akcji, która zapierałaby dech w piersiach. Tę książkę czyta się czasem jak bajkę, czemu nie można się dziwić, zważając na to, że autor inspirował się historiami, które opowiadał synom na dobranoc. Za to Nat próbujący zachowywać się normalnie przy Sandy, jest pierwszorzędny. To takie urocze, a zarazem śmieszne.

Avi1221 | 2015-02-01
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Jak dla mnie - fajna, lekka lektura na nudny wieczór. ;)

Marysia_1109 | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016