Cierpienia młodego wampira

Bellona
2013-02-14
2013-02-14
wampir nastolatek

" Chloe uśmiechnęła się do mnie na matematyce, ale wtedy wysunęły się moje kły, nie mogłem więc uśmiechnąć się do niej. Gdybym tylko mógł jakoś wyrazić swoje prawdziwe uczucia. Może napiszę wiersz."

Nigel Mullet jest zwyczajnym wampirem. Został przemieniony w trudnym młodzieńczym wieku- 15 lat i niestety pozostanie tak już na zawsze, zmagając się z trądzikiem, mutacją oraz nieporadnością w kontaktach z płcią przeciwną.

Bohater jest zmuszony by spędzać czas z gotami oraz emo, ponieważ nie chce zwracać na siebie uwagi. Walczy również z pragnieniem zatopienia kłów w szyi Chloe. Czy kiedykolwiek zdobędzie swoją ukochaną?.

Było to moje pierwsze spotkanie z piórem autora, można by rzec, że udane. Książka posiada rysunki, które ciekawie urozmaicają czytanie. Jednak nie jest to wybitna powieść. Ale miło było przeczytać coś innego niż coś wymagającego od czytelnika.

Zabawna książka o nastoletnim wampirze, który, o dziwo, nie posiada magicznych, wampirzych mocy takich jak siła, szybkość, czy umiejętność oczarowania ludzi. Jeżeli chcecie się przekonać jak jest egzystować jako 100-latek w ciele nastolatka, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Napisana żartobliwie, z przymrużeniem oka i fantazją. Polecam nastolatkom w wieku 13+ oraz dorosłym, którzy lubią do czasu do czasu się odmłodzić :)

Super książka, wciągnęła mnie od samego początku aż do końca, napisana w przezabawny sposób, pomysłowa, zaciekawiła mnie. Jest to książkas lekka i pełna humoru, czekam na kolejne części! :)

Przeciętna książka ale jako nijaki relaks i przerywnik między oglądaniem kolejnych odcinków serialu może być.

Słaba książka. Może spoodoba się dzieciom które nie czytają i nie dadzą rady przeczytać czegoś jakkolwiek "cięższego"... Niezbyt polecam.

Czytadło dla młodszego grona odbiorców.

Czytadło dla młodszego grona odbiorców.

Książka pełna humoru i wielu odniesień do wizerunku wampira, obecnego w kulturze masowej. Polecam!

Książka jest świetna, obrazki całkiem fajne, a wiersze superowe!

Książka jest świetna, obrazki całkiem fajne, a wiersze superowe!

Nigel Mullet. Tak nazywa się główny bohater książki. Jest piętnastolatkiem. Jednak nie jest taki sam jak inni nastolatkowie w jego wieku. Nigel jest wampirem, który spotyka się z codziennymi trudnościami. M.in : trądzikiem, mutacją oraz nieporadnością w kontaktach z dziewczynami.

Muszę przyznać, że kiedy wzięłam książkę do ręki w swojej bibliotece zachęcił mnie tytuł. Po przeczytaniu opisu z tyłu zniechęcił. Dlaczego? Otóż, myślałam, że po raz kolejny będę miała do czynienia z książką o "paranormal love". Coś w stylu "Zmierzch". Postanowiłam, że jak najszybciej odłożę ją na miejsce. Ale po tym jak przeczytałam,że jest to w formie pamiętnika... postanowiłam, iż wypożyczę i przeczytam tę książkę. I dobrze zrobiłam! "Pochłonęłam" ją w niecałe 3 godziny z przerwami. Przy niektórych momentach nawet dużo się uśmiałam. Czytałam ją z ciągłym uśmiechem na twarzy. W książce jest pokazany pamiętnik piętnastoletniego wampira - Nigela, który użala się nad sobą i nad swoją zwariowaną rodzinką. Ironia jaka towarzyszy nam przez, prawię całą książkę, nadaje jeszcze bardziej komediowego charakteru. Pierwszy raz spotkałam się z książką, w której wampiry zostały w pewien sposób ośmieszone. Na prawdę dobra i wciągająca książka. POLECAM.

Dodaj cytat z książki Cierpienia młodego wampira