Cierpienia młodego wampira

Wydawnictwo: Bellona
wampir, nastolatek
literatura piękna
Sherry

Niger Mullet to nastoletni wampir. Nie jest jednak znanym z literatury silnym herosem-zabójcą, ale zwykłym 15-latkiem, który przechodzi dojrzewanie, ma problemy z trądzikiem, nieśmiałością, szkołą i … dziewczynami. Zabawne przygody chłopca przeplatają się z prawdziwymi problemami współczesnej młodzieży. W przygotowaniu kontynuacja jego przygód!

źródło opisu: Bellona, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=6209

WampirkaJustynka | 2013-05-23
Przeczytana: 01 maja 2013

Moje pierwsze spotkanie z chłopakiem, który pisze dziennik. Nigel to typowy nastolatek z typowymi problemami, ale ... jest też wampirem. Więc nie tylko, że mam zwykłe nastoletnie problemy takie jak pryszcze, to na dodatek jest najsłabszym i najbardziej pechowym wampirem. Mam już sto lat a nadal jest uzależniony od "rodziców". Na dodatek jego młodsza (z wyglądu) "siostra" jest od niego silniejsza i szybsza. Czytając tę książkę widzimy, że bycie nastoletnim wampirem nie jest wcale takie cool. Zwłaszcza jak zostanie się przemienionym w wieku piętnastu lat. Na szczęście Nigel z czasem jakby "dorasta" i zyskuje nie tylko siłę godną wampira, ale również szybkość.

Paulina | 2013-08-09

Nigel to wampir, który został przemieniony w wieku 15 lat. Jego moce się jeszcze nie ujawniły. Z okazji swoich setnych urodzin postanawia założyć pamiętnik i opisuje tam swoje próby zwrócenia na siebie uwagi przez dziewczynę w której się zakochał. Przy czytaniu można uśmiać się do łez i z pewnością jeszcze kiedyś ją przeczytam. Polecam ;)

Jadźka | 2013-06-02
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Autorzy książek fantastycznych bardzo często wykorzystują motyw wampiryzmu. Wizerunek wampira został już przedstawiony na wszelakiego rodzaju sposoby: od świecącej się skóry po wampirki wegetarianki oraz jegomości, którzy boją się szczurów (pamiętajmy jednak, jak jest naprawdę). Tim Collins w swojej książce również zamieszcza portret wampira, tym razem nawiązując tytułem do książki Goethe’go. „Cierpienia młodego wampira”, bo taki tytuł ma ta książka, jest swego rodzaju ironicznym przekazem, który w pewien sposób ośmiesza wampiry. Poczucie humoru, owszem, jest, jednak nie wiadomo, czy ten rodzaju śmiechu jest w stanie przekonać wszystkich. Mówiąc jednak krótko: książka niezła, śmieszna i pełna aluzji. Sami sprawdźcie.

Nigel Mullet to zwykły nastolatek. Z wyjątkiem tego, że jest wampirem. Został zmieniony w wieku 15 lat, dlatego do końca zostanie pryszczatym chłopcem, który zmaga się z różnymi problemami. Kiedy poznaje Chloe, wpada po uszy. Zakochuje się w niej bez pamięci,...

Bajecznie | 2019-04-18
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

Super książka, wciągnęła mnie od samego początku aż do końca, napisana w przezabawny sposób, pomysłowa, zaciekawiła mnie. Jest to książkas lekka i pełna humoru, czekam na kolejne części! :)

Demetria99 | 2019-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2019

Przeciętna książka ale jako nijaki relaks i przerywnik między oglądaniem kolejnych odcinków serialu może być.

keroina1 | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Nigel Mullet. Tak nazywa się główny bohater książki. Jest piętnastolatkiem. Jednak nie jest taki sam jak inni nastolatkowie w jego wieku. Nigel jest wampirem, który spotyka się z codziennymi trudnościami. M.in : trądzikiem, mutacją oraz nieporadnością w kontaktach z dziewczynami.

Muszę przyznać, że kiedy wzięłam książkę do ręki w swojej bibliotece zachęcił mnie tytuł. Po przeczytaniu opisu z tyłu zniechęcił. Dlaczego? Otóż, myślałam, że po raz kolejny będę miała do czynienia z książką o "paranormal love". Coś w stylu "Zmierzch". Postanowiłam, że jak najszybciej odłożę ją na miejsce. Ale po tym jak przeczytałam,że jest to w formie pamiętnika... postanowiłam, iż wypożyczę i przeczytam tę książkę. I dobrze zrobiłam! "Pochłonęłam" ją w niecałe 3 godziny z przerwami. Przy niektórych momentach nawet dużo się uśmiałam. Czytałam ją z ciągłym uśmiechem na twarzy. W książce jest pokazany pamiętnik piętnastoletniego wampira - Nigela, który użala się nad sobą i nad swoją zwariowaną...

Słaba książka. Może spoodoba się dzieciom które nie czytają i nie dadzą rady przeczytać czegoś jakkolwiek "cięższego"... Niezbyt polecam.

Shetani | 2013-08-28

Domi | 2013-03-20
Przeczytana: marzec 2013

"Cierpienia młodego wampira" - książka reklamowana jako doskonała powieść młodzieżowa dla fanów serii "Zmierzch". Nie mam pojęcia, co skłoniło mnie do sięgnięcia po ten tytuł. Ani nie zaliczam się do "młodzieży", ani nie jestem jakąś wielką fanką "Zmierzchu". A jednak to był świetny wybór.

Nigel Mullet na pierwszy rzut oka jest zwyczajnym 15-latkiem. Ale chudy, blady i borykający się z pryszczami szkolny outsider w rzeczywistości jest prawie 100-letnim wampirem. Nigel zaczyna pisać pamiętnik, gdy poznaje Chloe - swoją wymarzoną dziewczynę. Dzięki temu towarzyszymy mu w desperackich próbach zdobycia miłości swego życia, obserwujemy konflikty z rodzicami i relacje panujące w szkole. Nigel namiętnie pisze wiersze, w których wyznaje Chloe jak bardzo marzy o ugryzieniu jej w szyję. Skarży się również na niesprawiedliwość świata, gdyż po przemianie nie zyskał żadnych wampirzych "supermocy". Jednak los szykuje wampirowi kilka niespodzianek, dzięki którym jego długie, puste życie nabierze...

Saszen | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Główny bohater, Nigel, jest wampirem, ale w książce jest ukazany przede wszystkim jako nastolatek ze swoimi problemami. Bardzo zabawna książka, wypożyczona przeze mnie ze względu na aluzję do Goethe'go.