Okładka książki Proroctwo wygnanych magów

Proroctwo wygnanych magów

proroctwo, magia
typ
papier
Indyviduum
6.31 (71 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Przyszłość Londynu z naszych czasów i Londynu ukrytego za sekretnymi Wrotami spoczywa w rękach szesnastolatka, który musi wypełnić pradawne proroctwo Szesnaście lat temu Finmere Tingewick Smith został porzucony na stopniach sądu w Londynie. Sędziowie, którzy wzięli go pod opiekę, urządzili mu życie w nietypowy sposób. Na ich żądanie Fin musi spędzać każdy rok w innej z dwóch bardzo różniących się...

Szesnaście lat temu Finmere Tingewick Smith został porzucony na stopniach sądu w Londynie. Sędziowie, którzy wzięli go pod opiekę, urządzili mu życie w nietypowy sposób. Na ich żądanie Fin musi spędzać każdy rok w innej z dwóch bardzo różniących się szkół. I stale kłamać, nawet przed przyjaciółmi, żeby ukryć zwariowane podwójne życie…

Jednak w dniu szesnastych urodzin wszystko się zmienia. Jego opiekun ginie od miecza, lecz przed śmiercią wyjawia Finowi tajemnicę jego przeznaczenia.

Za sekretnymi Wrotami leży bowiem inny Londyn – i nad oba nadciąga burza szaleństwa i zniszczenia.I przyszłość obu spoczywa w rękach Fina…

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2011/03/21/zapowiedzi-na-kwiecien-amber/

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/2011/03/21/zapowiedzi-na-kwiecien-amber/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
BagatElka | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Jestem zachwycona i zła.Zachwycona gdyż książka okazała się fascynująca i pomimo,iż mam znacznie więcej niż naście lat porwała mnie na trzy godziny w świat magii i tajemnic.
Zła gdyż za szybko się skończyła a w dodatku kolejny tom nie został jeszcze wydany u nas w kraju.
Świetny odskocznia od kryminałów albo dramatycznych historii.
Polecam również do wakacyjnego plecaka.

aleksnadra | 2012-12-28
Przeczytana: 13 grudnia 2012

"Proroctwo wygnanych magów" ma piękne przesłanie, pełne ideałów. Porusza takie wartości jak honor, odwaga, przyjaźń, lojalność czy poświęcenie.

Finemere Tingewick Smith ma szesnaście lat i prowadzi nietypowe życie. Jego pochodzenie jest owiane tajemnicą, nie zna swoich rodziców, nie ma rodziny, nie wie, skąd pochodzi ani dlaczego został porzucony. Sędziowie, którzy wzięli go pod opiekę nie chcą i nie mogą wyjawić mu prawdy. Jednak, kiedy jeden z jego opiekunów, Harlequin Brown ginie w niejasnych okolicznościach a z nieba zaczyna padać błotnisty deszcz, wreszcie poznaje tajemnicę swego przeznaczenia. Zostaje wysłany z misją ratowania świata. Czy podoła temu zadaniu? Czy nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei?

Książka "Proroctwo wygnanych magów" zrobiła na mnie dobre wrażenie. Do jej zalet mogę zaliczyć dynamiczną i zmienną akcję, mnogość zawiłych intryg i niesamowite przygody. Trzecioosobowa narracja, historia poznana z kilku perspektyw, prosty i przystępny język to jej kolejne plus...

Paulina515 | 2013-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2013

Początek był trudnym orzechem do zgryzienia. Nie potrafiłam się wciągnąć. Nie wiem, czy to z mojej winy, czy też na początku naprawdę wiało nudą. Ale później nie mogłam oderwać się od niej. Czytałam i czytałam, a gdy skończyłam siedziałam jak zahipnotyzowana przez dobre 15 minut próbując jakoś to sobie wszystko uporządkować. Później ta hipnoza przeszła w modlitwę, żeby okazało się, że jest więcej części. Polecam.Zdecydowanie polecam.

koziks | 2013-11-17
Przeczytana: 11 lipca 2013

Wg mojej skromnej opinii - straszna.
Po pierwsze: nuda. Książka jest tak nudna, że gdybym nie miał przed sobą dwunastu godzin podróży, to bym ją od razu odłożył, ale z nadmiaru czasu dobiłem do ok. 260 strony i wysiadłem z autokaru. Zostało mi ok. 30 stron do końca i nie zdecydowałem się poznać zakończenia.

Po drugie: naiwność. Dialogi pomiędzy przyjaciółmi są tak naiwne i ufne, jakby rozmawiały ze sobą pięciolatki (tak je odbierałem). Te żarty pomiędzy Finem i jego kolegami trąciły przesadną słodyczą i grzecznością. Przecież każdy ma przyjaciół i doskonale wie, że wśród najlepszych znajomych, każdy z siebie żartuje, czasem nawet w chamski sposób, ale druga strona się nie obraża, bo wie, że to żart. W tej książce, co chwilę jeden zapewnia drugiego, jakimi to nie są świetnymi przyjaciółmi. W realu jeden wie, że zawsze może na drugiego liczyć, mimo że ten drugi go o tym nie zapewnia przy każdej możliwej okazji.

Po trzecie: okrojony świat przedstawiony. Ja rozumiem, że książka jest tylk...

eR_ | 2014-06-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

„Proroctwo Wygnanych Magów” to niezwykle wciągająca, ciekawa książka. Pod czas lektury nie nudzimy się nawet przez chwilę.
To nieustająca przygoda, z mnóstwem intryg i tajemnic, które tylko czekają na odkrycie.
Plusem tej powieści jest także całkowity brak wątku romansowego,moim zdaniem,taki wątek tylko popsułby ogólny wydźwięk całości.
Całość powinna zadowolić także starszych czytelników,nie jest taka płaska i jednowymiarowa jak większość książek dla młodzieży.

aniusiaczek92 | 2011-09-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

„Rzeczy są nigdzie, albo gdzieś”

Sarah Silverwood to brytyjska pisarka, której czytelnicy na całym świecie zawdzięczają powstanie niezwykłej książki, jaką niewątpliwie jest „Proroctwo Wygnanych Magów” – opowieść o równoległych światach i chłopcu, od którego zależy, jak będzie wyglądać przyszłość – świat czeka zniszczenie czy może jest jeszcze jakaś nadzieja?

Finemere Tingewick Smith ma szesnaście lat i wiedzie dość ciekawe życie, choć pełne tajemnic, a największą z nich jest on sam – skąd pochodzi, kim są jego rodzicie i czemu go porzucili. Fin od bardzo dawna czeka na tych kilka odpowiedzi i wydaje się, że nareszcie los się do niego uśmiechnął, ale czy za łut szczęścia można uznać morderstwo sędziego Browna, opiekuna chłopca, tuż po tym jak wyznał Finowi prawdę ? Od tego momentu życie Finemere nie będzie już takie, jak dawniej. Teraz przed chłopcem stoi wielkie wyzwanie – tylko czy jemu podoła ?

Dalszy ciąg na:

Zuzu1401 | 2014-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Super książka, niespodziewane zwroty akcji , nic tylko czekać na przetłumaczenie drugiej części ;)

Sowa | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

fantastyczna przygodówka, coś na rozluźnienie, wyjście z siebie na chwile, poza swój normalny świat, wejście w fantazje. Kupiłam ją jak zwykle, żeby mieć, co robić w pociągu, a jak wysiadłam z pociągu to chciałam wsiąść z powrotem. Zakończenie jest otwarte, ale to albo znaczy, że jest dalszy ciąg, albo sami możemy sobie dorobić zakończenie... :) wolałabym, żeby była następna część.

michnar3 | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Początek książki był na dużo niższym poziomie niż koniec powieści. Zakręcona, dobra fantastyka, można powiedzieć: zwykła książka jakich jest wiele. Warto przebrnąć przez część Gdzieświat, ponieważ druga część powieści, czyli Nigdzieświat jest zaręczam - dużo lepsza. Kończy się także z lekka zagadkowo, można sobie to i owo dopowiedzieć, w sumie to może nawet lepiej.

Aguśka | 2014-06-03
Przeczytana: 31 maja 2014

To bardzo ciekawa książka. Na początku trochę nie jasna, ale potem wciąga. W tej książce pozostaje jednak wiele nie rozwiązany spraw i czekam na ich rozwiązanie. Polecam serdecznie !

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica