The Solid Mandala
Magda

Patrick White wnikliwie analizuje i następnie przedstawia ludzką psychikę oraz głębie międzyludzkich relacji - ich złożoność, wieloznaczność i wielopłaszczyznowość. Tytułowy węzeł symbolizuje miłość, przyjaźń, przywiązanie, nierozerwalne więzy krwi oraz węzeł małżeński i rodzinną współzależność jako wynik miłości i moralnych zobowiązań. Bohaterowie książki są postaciami zwykłymi jednak...

Bohaterowie książki są postaciami zwykłymi jednak niebanalnymi. Ich życie i losy splątane są ze sobą niczym węzeł, który przeciąć może jedynie śmierć.

źródło opisu: opis autorski

rotten | 2011-04-02

Obwoluta szumnie głosi: "książka owa jest studium ludzkiego cierpienia". Czy tak jest w istocie, nie wiem, wiem tylko, że to smutna książka o takim jednym człowieku, który nie potrafił przełamać rozmaitych murów, które w pewnym sensie sam zbudował... I o innym człowieku, który z istnienia jakichkolwiek murów nawet nie zdawał sobie sprawy, dlatego być może był lub bywał szczęśliwy.

mm8371 | 2013-05-11

O tym jak ludzkie uczucia i emocje wzbierają się, kumulują i kiedyś znajdują ujście.Ta książka razi brzydotą którą opisuje.

Desolation94 | 2016-05-28
Na półkach: 2016, Przeczytane