Czarny lód

Tłumaczenie: Marcin Łakomski
Cykl: Harry Bosch (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Black Ice

Detektyw hollywodzkiego Wydziału Policji Los Angeles, Harry Bosch, dowiaduje się o tajemniczej śmierci swego współpracownika, Calexico Moore'a. Początkowo poszlaki nie pozwalają rozstrzygnąć, czy Moore, zajmujący się zwalczaniem handlu narkotykami, popełnił samobójstwo, czy został z zimną krwią zamordowany. Bosch próbując dociec prawdy wpada na trop gigantycznego przemytu nowego narkotyku - "czarnego lodu". Stawka staje się zbyt wysoka, aby się teraz po prostu wycofać - w tej grze Bosch musi zaryzykować życie...

źródło opisu: Amber, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

emindflow | 2016-10-15
Przeczytana: 14 października 2016

„Czarny lód” to druga część cyklu z Harrym Boschem i napisana według dokładnie tego samego schematu co pierwsza.
Niestety, nie uważam tego za atut - wręcz przeciwnie. Książka przynajmniej do połowy jest przeraźliwie nudna, poza gadulstwem nic się nie dzieje. Na dodatek fabuła (przemyt i handel narkotykami) jest już tak doszczętnie zgrana i wyeksploatowana, że nie ma szans na jakieś większe emocje. Kilkakrotnie miałem chęć dać sobie spokój z dalszym czytaniem, co wcale nie zdarza mi się tak często.
Wprawdzie pod koniec akcja się rozkręca, tempo rośnie i nawet jest coś w rodzaju suspensu, ale to wszystko nie jest w stanie zatrzeć kiepskiego wrażenia z początku lektury.
Harry Bosch nadal pozostaje nieomylny w swoich przewidywaniach, a jakby tego było mało to wchodzi w romansowy układ bliźniaczo podobny do tego z „Czarnego echa”.
Niby całość jest dobrze poukładana i logiczna, ale mnie ta książka najzwyczajniej w świecie znużyła, a to chyba nie jest najlepsza rekomendacja.

uzależniona1992 | 2013-08-01

Bardzo dobry kryminał.Polecam.

eve | 2014-04-29
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Niecodzienna historia dziewczyny, która w weekend miała uczciwie zarobić fajne pieniądze będąc tłumaczem w czasie konferencji biznesowej. Fajna historia, ale nie do końca realna - tak myślę. Jednak pomarzyć zawsze można. Poznać ciekawą osobę, przeżyć dreszcz emocji i wyjść z tego cało.

killersteward | 2014-02-15

Dosyć słaba przez większość czasu, tylko niespodziewany zwrot na ostatnich stronach ją ratuje.

lidka1710 | 2015-08-13
Przeczytana: sierpień 2015

W wolnej chwili można poczytać. Łatwa i przyjemna.

Kociczka | 2016-11-15
Na półkach: 2016, Przeczytane