Virtualo -50% thriller

Czarny lód

Tłumaczenie: Marcin Łakomski
Cykl: Harry Bosch (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Black Ice

Detektyw hollywodzkiego Wydziału Policji Los Angeles, Harry Bosch, dowiaduje się o tajemniczej śmierci swego współpracownika, Calexico Moore'a. Początkowo poszlaki nie pozwalają rozstrzygnąć, czy Moore, zajmujący się zwalczaniem handlu narkotykami, popełnił samobójstwo, czy został z zimną krwią zamordowany. Bosch próbując dociec prawdy wpada na trop gigantycznego przemytu nowego narkotyku - "czarnego lodu". Stawka staje się zbyt wysoka, aby się teraz po prostu wycofać - w tej grze Bosch musi zaryzykować życie...

źródło opisu: Amber, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gwiazdka | 2017-05-13
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 13 maja 2017

„Czarny lód” spełnił wszystkie oczekiwania, jakie miałam względem tej książki. A było ich sporo, bo i książka, jako ciężko dostępna, była długo poszukiwana i seria o Harrym Boschu jest jedną z lepszych serii kryminalnych, jakie czytałam. Śledztwo kryminale było ciekawe, w odpowiednim stopniu zaplątane, ciągle wyskakiwały nowe fakty, które zmieniały punkt widzenia, a zakończenia z całą pewnością nie odgadłam. Do tego postaci realne, mimo, że było ich wiele, nie zlewały mi się. Ponadto Connelly umie coś, co bardzo lubię, odsłania powoli przyczyny i przebieg wydarzeń po trochu, po kawałku, a ja zawsze czekam na kolejny zwrot akcji i kolejną odsłonę. Daję książce 7 gwiazdek, bo jest to kryminał, a ja rzadko temu gatunkowi daję więcej (maksimum 8).

Anna | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Ach, jakiż ten Harry musi być macho!
Z opisu wyglądu niby niekonieczne, a lecą na niego te kobiety... Musi być, że to ta nieustępliwość i nieugiętość :)

A tak poważnie, to znowu świetna zagadka kryminalna i niebanalne rozwiązanie. No i Harry, Który_Nigdy_Nie_Idzie_Na_Kompromis i Zawsze_Walczy_O_Sprawiedliwość. Polubiłam go.
Podobno nakręcili serial o Boschu. Nie wiem, nie widziałam, zarobiona jestem. Ale w roli Boscha widziałabym Clinta Eastwooda :)

emindflow | 2016-10-15
Przeczytana: 14 października 2016

„Czarny lód” to druga część cyklu z Harrym Boschem i napisana według dokładnie tego samego schematu co pierwsza.
Niestety, nie uważam tego za atut - wręcz przeciwnie. Książka przynajmniej do połowy jest przeraźliwie nudna, poza gadulstwem nic się nie dzieje. Na dodatek fabuła (przemyt i handel narkotykami) jest już tak doszczętnie zgrana i wyeksploatowana, że nie ma szans na jakieś większe emocje. Kilkakrotnie miałem chęć dać sobie spokój z dalszym czytaniem, co wcale nie zdarza mi się tak często.
Wprawdzie pod koniec akcja się rozkręca, tempo rośnie i nawet jest coś w rodzaju suspensu, ale to wszystko nie jest w stanie zatrzeć kiepskiego wrażenia z początku lektury.
Harry Bosch nadal pozostaje nieomylny w swoich przewidywaniach, a jakby tego było mało to wchodzi w romansowy układ bliźniaczo podobny do tego z „Czarnego echa”.
Niby całość jest dobrze poukładana i logiczna, ale mnie ta książka najzwyczajniej w świecie znużyła, a to chyba nie jest najlepsza rekomendacja.

almos | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018

Druga z kolei książka z detektywem Harrym Boschem z Los Angeles w roli głównej. Harry usiłuje rozwiązać sprawę kilku morderstw związanych z wojną gangów narkotykowych. Detektyw chodzi swoją drogą, naraża się naczalstwu, ale jest skuteczny i za to go lubimy. Rzecz jest świetnie skonstruowana, trudno się oderwać, a rozwiązanie zagadki jest nieoczekiwane. Dobrej klasy literatura rozrywkowa.

Kolejna książka z detektywem Harrym Boschem w roli głównej, druga w serii, ale u nas wydana dopiero teraz. Zaczyna się wszystko od samobójstwa kolegi policjanta, Calexico Moore, a potem mamy parę okrutnych morderstw powiązanych ze śmiercią Moore'a. Ponieważ cała intryga związana jest ze śmiercią policjanta, naczalstwo policyjne chce za wszelką cenę ukręcić sprawie łeb. Ale oczywiście Harry staje okoniem, to człek niezależny i chodzący własnymi drogami.

A cała sprawa toczy się wokół tytułowego czarnego lodu, syntetycznego narkotyku będącego mieszanką heroiny i innych składników, a wytwarzanego w...

Marczewek | 2018-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Jedyna część z Boschem, której nie miałem okazji przeczytać. W bibliotece nie było, a ceny na aukcjach osiągały absurdalne okolice 100 zł. Na szczęście wydawnictwo Sonia Draga poznało się na tym znakomitym autorze, i wydaje na przemian nowość i backlistę. Nawet zapowiadają już osiemnastą część, a tak naprawdę to dwudziestą, bo dwie wcześniejsze są równocześnie częściami cyklu z Hallerem.

W "Czarnym Lodzie" Connelly poszedł trochę inną drogą, niż w swoim debiucie. Tym razem postawił na indywidualność, tu Bosch jest samodzielnym bohaterem, sam prowadzi śledztwo i jak zawsze komplikuje sobie życie.

Przez nieoczekiwany splot wydarzeń, Harry Bosch dostaje w swoje ręce kilka spraw które mogą się ze sobą łączyć, i których rozwiązanie może nie spodobać się szefostwu. Bosch musi rozwiązać sprawę zamordowanego handlarza narkotyków, o pomoc prosi znajomego gliniarza, który niedługo później rzekomo popełnia samobójstwo. Od swojego porucznika dostaje w spadku śledztwa po policjancie, który...

kryminalnyswiat | 2018-04-04
Przeczytana: 31 marca 2018

Michael Connelly należy do grona najbardziej znanych twórców powieści kryminalnych. Amerykański pisarz ma na swoim koncie ponad 30 wydanych książek i prawie 60 milionów sprzedanych egzemplarzy! Na całym świecie niezwykłą popularnością cieszą się jego powieści. Prym wśród jego pozycji wiedzie seria książek z inteligentnym, chodzącym własnymi ścieżkami detektywem Harrym Boschem. ,,Czarny lód’’ to druga powieść wchodząca w skład tego cyklu.

W święta Bożego Narodzenia w motelu zostaje znalezione ciało inspektora Calexico Moore’a. Policjant zaginął kilka dni wcześniej i wszyscy spodziewali się takiego finału tej sprawy. Początkowo ślady na miejscu zdarzenia wskazują na samobójstwo, ale wkrótce wychodzi na światło dzienne informacja, że ktoś pomógł inspektorowi zejść z tego świata. Do śledztwa nieoficjalnie włącza się Harry Bosch – detektyw z Departamentu Policji w Los Angeles. Kilka dni przed śmiercią Moore’a obaj śledczy spotkali się ze sobą. Omawiana sprawa dotyczyła pewnej zbrodni,...

uzależniona1992 | 2013-08-01

Bardzo dobry kryminał.Polecam.

eve | 2014-04-29
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Niecodzienna historia dziewczyny, która w weekend miała uczciwie zarobić fajne pieniądze będąc tłumaczem w czasie konferencji biznesowej. Fajna historia, ale nie do końca realna - tak myślę. Jednak pomarzyć zawsze można. Poznać ciekawą osobę, przeżyć dreszcz emocji i wyjść z tego cało.

killersteward | 2014-02-15

Dosyć słaba przez większość czasu, tylko niespodziewany zwrot na ostatnich stronach ją ratuje.

lidka1710 | 2015-08-13
Przeczytana: sierpień 2015

W wolnej chwili można poczytać. Łatwa i przyjemna.