Ostatni walc

Lord Carew's bride
83-7157-003-1
romans
Wanda

Serce Samanthy Newman zabiło żywiej, gdy nagle znalazła się na parkiecie z niesłychanie przystojnym, choć otoczonym złą sławą hrabią Rushfordem, który sześć lat wcześniej postąpił z nią nikczemnie. Samantha – choć przysięgła sobie, że już nigdy nie zostanie zabawką w rękach hrabiego – nie może zaprzeczyć, że ten bezwzględny i do cna zepsuty mężczyzna bardzo ją pociąga. Tymczasem markiz Carew – sympatyczny kuzyn hrabiego – proponuje jej małżeństwo. Czy Samantha będzie w stanie wygasić żar dawnej namiętności i rozniecić nowy płomień?

Ziraelka | 2012-12-18

Mary Balogh posiada wyjątkową umiejętność tworzenia pięknych historii miłosnych i kreowania naprawdę uroczych bohaterów i w tej książce swój talent wykorzystała doskonale. Bardzo lubię też jej sposób opisywania scen miłosnych, w których dominuje subtelność i niedopowiedzenie, bez nadmiernego epatowania erotyką i szczegółami anatomiczno-fizjologicznymi. Bardzo polecam!

bene | 2011-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2011

Przyjemny, stonowany romans. Dosyć realistyczny bez zbędnych, naciąganych i nużących scen.
Brak szalonej akcji wcale nie przeszkadzał.
Bohaterowie pasujący do epoki ( co jest wielka rzadkością w tego typu "dziełach".

Śnieżynka | 2016-03-13
Przeczytana: 10 marca 2016

Od czasu debiutu, Samancie wciąż nie udało się znaleźć męża, więc postanawia sobie, że zostanie starą panną. Nie podoba się to jej rodzinie, nie wiedzą oni jednak, że dziewczyna została boleśnie zraniona przez swoją pierwszą wielką miłość, właśnie podczas sezonu, gdy debiutowała. Pewnego dnia na spacerze spotyka tajemniczego nieznajomego, którego bierze za biednego architekta krajobrazu, tudzież ogrodnika. Spędzają ze sobą mnóstwo czasu, zaprzyjaźniają się. Zdarzają się nawet lekko niestosowne sytuacje, ale świadków, więc nie mają się czym martwić. A potem nagle ona wyjeżdża, nie dowiadując się kim on jest naprawdę. A on jedzie za nią aż do nielubianego Londynu, by uczestniczyć w tych balach, gdzie jest i ona. A ona tymczasem spotyka kogoś, kogo spotkać absolutnie nie chce. Tego, który złamał jej serce sześć lat temu. Co z tego trójkąta wyniknie? I czy Sam dowie się w końcu kim jest ten ubogi architekt, który według niej jest mile widziany w towarzystwie, bo projektuje tym ludziom...

eve | 2015-01-31
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Kolejna przyjemna książka autorki. Przenosimy się oczywiście do dziewiętnastowiecznej Anglii i spotykamy młodą kobietę już po dwudziestce, która łatwo "skóry nie sprzeda". Mimo wielu propozycji małżeńskich nie decyduje się na ten krok. Pewnego dnia podczas wizyty u swej kuzynki w czasie spaceru spotyka mężczyznę, który podaje się za architekta krajobrazu w majątku sąsiada. Wydaje się tematyka bardzo tendencyjna ale w tym konkretny przypadku nadmienię, że mężczyzna ten jest kaleką. W wieku dziecięcym spadł z konia i miał niedowład ręki i nogi. W związku ze swoim kalectwem jego kontakt w otoczeniem był ograniczony i nie był osobą przodującą na salonach.
Książka ciekawa jest właśnie dlatego, że nie jest taka cukierkowa, gdzie wszyscy są piękni, bogaci i przystojni. Tutaj mamy styczność z uczuciem, który rodzi się w wyniku bliższego poznania człowieka takim jaki on jest a nie jak wygląda. Z obawami o akceptację osoby a nie wielkości przywilejów i portfela.

Daenor | 2013-02-06
Przeczytana: 04 lutego 2013

Książka w niektórych momentach ciągnęła mi się, ale szybki obrót akcji na końcu pochłoną mnie zaskakująco. Na leniwe dni w sam raz.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Romansidło, ale dosyć ambitne. Warto przeczytać.

aur | 2013-07-10

Zgadzam sie z opinią Bene. Urocza, najbardziej chyba klasyczna opowieść miłosna, bez zbędnych, wymęczonych komplikacji akcji, tak czestych w róznych romansidłach. W moim rankingu Balogh na wysokim miejscu.

Sylwia | 2011-01-29
Przeczytana: 2000 rok