Bestia

Ravished
838613366X
kamień, skandal, romans
dona

Dwudziestopięcioletnia córka proboszcza jest bez reszty oddana swojej pasji - zbieraniu skamielin. Zdaje się nie dostrzegać swego zaawansowanego staropanieństwa. Kiedy za namową przyjaciół zaprasza wicehrabiego St.Justina wszyscy zaczynają obawiać się, że jego wizyta, tak jak poprzednio, skończy się skandalem...

Bez wątpienia to mój ulubiony romans:), a raczej "romansidło":). Historia jest czarująca, seksowna, pomysłowa, a do tego wesoła i pełna optymizmu. Bohaterowie zarysowani idealnie - zwłaszcza Gideon:). Najbardziej lubiłam, kiedy z pozornie błahej sytuacji, tworzyły się świetne kłótnie bohaterów. Tylko błagam - nie bierzcie na serio tych powieści!!!

Amanda Quick ma bardzo lekki styl i duże poczucie humoru - zwłaszcza kiedy tworzyła drobne tarcia damsko-męskie:). Tak jakby mrugała okiem do czytelnika i mówiła: "To tylko historia romantyczna, i każda rozsądna kobieta to wie, ale dlaczego godzić się na mniej romantyzmu w życiu?!:)

Przeczytałam bardzo wiele powieści tej autorki na studiach, bo pozwalały mi odreagować:)! Powieści te są do siebie bardzo podobne i oparte na charakterystycznej konstrukcji. W każdej jest inny wątek przewodni tj. bohaterka ma inną pasję, która określa fabułę. W swojej kategorii "Bestia" to naprawdę rewelacyjna książka.

I zawsze śmiałam się z uznaniem,...

książek: 1988
kryptonite | 2013-03-19
Przeczytana: 18 marca 2013

Jedyne, co podobało mi się w tej książce, to zmiana stałego elementu w tego rodzaju książkach, czyli ślub nie był zwieńczeniem miłości głównych bohaterów. A tak dość ciekawy pomysł został zbyt wygładzony, moim skromnym zdaniem.

Najbardziej podobała mi się w tej książce, zaciekłość z jaką główna bohaterka broniła głównego bohatera, potępionego przez towarzystwo.
Reszta dosyć nudna.

Magdalena | 2013-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Takie sobie romasidło. Podoba mi się historia i główny bohater, ale Harriet była lekko irytująco głupia.

| 2017-01-17
Na półkach: Tylko dla Pań, Przeczytane

Harriet to pasjonatka skamielin, a Gideon to właściciel terenów, na jakich ona dokonuje swoich eksploracji. Ona wzywa go do siebie, bo odkryła, ze w jednej z jego jaskiń, ktoś gromadzi łupy. Jakoś autorka wiedzie akcję tak, by zostali w tej jaskini zamknięci na noc przez przypływ i tym sposobem on ją skompromitował. Tradycji musiało stać się za dość, więc się oświadczył.
O St.Justinie krążą plotki, ze uwiódł i zaciążył córkę proboszcza, stąd epitet "bestia" wysyłany pod jego adresem, ale jego nowa żonka, jest na tyle ufna, że w to nie wierzy i broni zaciekle swojego męża. W jednej ze scen nawet okłada wielebnego za to, że go publicznie obraził :)
Humoru tu z resztą nie brakuje, kolejnym przykładem jest scena, gdy przyjaciele z klubu skamielin porywają ją, by ocalić przed mężem "potworem" :):)
Znowu muszę pochwalić Panią Quick za lekkie podejście do tematu. Poza tym podobała mi się postać Harriet - oryginalna, trochę dziwaczna, ale z ogromna pasją i konsekwentnie wierzyła w...

Kasjopeja | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2013
Agnieszka | 2016-02-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Romans historyczny jakich wiele. Bardzo lubię ten gatunek, lubię wracać do czasów, które przeminęły, choć autorki podobnych książek mocno koloryzują. Ale podoba mi się ten świat, który kreują. Od zawsze posiadałam duszę romantyczki i umysł marzycielki, zagłębiałam się w romanse, które kierowały mnie na wody miłości i namiętności. Jedne książki były złe, drugie lepsze, ale to wszystko zależy od gustu.
"Bestia" Amandy Quick spodobała mi się, bo lubię motyw mężczyzny, gdzie jego wygląd raczej odstrasza, niż zachęca do flirtu. Gideon ( ach, jak polubiłam to imię ), jest tak okrutnie zranionym przez życie, że nikt nie powinien być specjalnie zdziwiony jego odstręczającym zachowaniem. Ale znalazła się jedna, mała istotka, na tyle samodzielnie myśląca i zbuntowana, że odrzuca wszelkie plotki na jego temat i dostrzega w nim to, czego nawet nie widział jego własny ojciec.
Może historia jest naiwna, może ten romans wydawać się komuś całkowicie oderwany od rzeczywistości, ale nie jest zły....

Iwona | 2013-09-20
Przeczytana: 11 listopada 2014

2013. Książka jest naprawdę przeciętna. To jedna z takich to czyta się raz dwa i raz dwa zapomina. Wydała mi się mocno spłycona, żaden wątek nie został na tyle uwidoczniony by zainteresować czytelnika. Czyta się nawet przyjemnie, postaci są dość wyraziste, ale to nie rekompensuje nijakości całości. I wielka szkoda, bo bardzo lubię motyw pięknej i bestii.
Kilka lat temu już ją czytałam i o ile dobrze sobie przypominam zrobiła na mnie dużo większe wrażenie, teraz najwyraźniej mój umysł potrzebuje wyraźniejszych emocji;)
2014. Tym razem czytałam z większym zainteresowaniem, poza oklepanym wątkiem miłosnym i infantylnością bohaterki dostrzegłam wiele wspólnych cech z oryginalną wersją Pięknej i Bestii, i mimo że historię znam czytało mi się bardzo przyjemnie:)

Muniette | 2015-12-29
Na półkach: 2015, Przeczytane, Romans
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Świetny romans historyczny, którego czytanie będzie świetną rozrywką dla wszystkich fanów gatunku. Świeży, nieco zaskakujący, a co najważniejsze napisany ze smakiem.
Harriet nie chciała wychodzić za mąż. Gideon nie chciał znowu cierpieć. Ona za dużo myśli i mówi o skamieniałościach. On nie interesuje się czymkolwiek ani kimkolwiek, nie chcąc znowu cierpieć. Różnią się diametralnie, a jednak wystarczyło jedno spotkanie, aby narodziła się wzajemna fascynacja...
Naprawdę dobry romans historyczny, który umili zimowe popołudnie i sprawi, że świat chociaż na chwilę wyda się piękniejszy.

Amoretta | 2014-05-12

Książka przeciętna, o której się zapomina. Samo czytanie sprawia pewną dozę przyjemności, treść ciekawa, ale nie trafia w serce. Nie ma tej magii, której szukam w romansach.