Fotografuję świat

Książka jest przypisana do serii/cyklu "ONE SHOT". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
978-83-7596-099-0
Beata Pawlikowska, fotografia
albumy
Ag2S

Jestem łowcą. Zatrzymuję się w świecie i czekam. Widzę chmury wpływające na niebo, aksamitną ciemność z diamentowymi spinkami gwiazd i okręt płynący po falach. Słyszę potężny szum oceanu, czuję na stopach dotknięcia fal, a potem patrzę jak woda znika, cofa się, ucieka. Na piasku zostaje kotwica poszarpana przez czas. I ja, z aparatem fotograficznym w rękach. Robię zdjęcie. Czuję na ustach...

Czuję na ustach smak słonego wiatru. Zabieram ze sobą Ocean Indyjski, błękit tropikalnego świtu, łuski rajskiej ryby, szuranie piasku i szum liści kokosowych palm. Jestem łowcą, który schwytał właśnie fragment nieziemsko pięknego obrazu, który został zapisany w pamięci aparatu. Jak na matrycy ludzkiego serca. Bo każda fotografia jest takim zdarzeniem.

Cuddless | 2011-01-09

Powiedzieć o tej książce: "przeczytałam", to nadużycie, bo tekstu tam za dużo nie ma ;) Ale absolutnie zasłużone 5 gwiazdek, bo zdjęcia są po prostu przepiękne. Można się w nie wpatrywać w nieskończoność, dostrzegając coraz to nowe szczegóły, bogactwo kolorów... Warto, absolutnie warto!

lotosu_kwiat | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

,,Jestem łowcą, który schwytał właśnie fragment nieziemsko pięknego obrazu, który został zapisany w pamięci aparatu. Jak na matrycy ludzkiego serca.
Bo każda fotografia jest takim zdarzeniem".
Piękne wydanie - perfekcyjna strona wizualna - tekstu niewiele, ale czasem jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów.
Nie ma tu zbyt wielu wyjaśnień, dlatego nie jest to typowa książka, lecz bardziej album. Wielu miłośnikom fotografii z pewnością przypadnie do gustu, jednak miłośnicy słowa pisanego mogą się poczuć nieco rozczarowanie jego małą zawartością.

buziaczek197 | 2014-12-28
Przeczytana: grudzień 2014

Nie ma za dużo treści w tej książce, ale za to dla kogoś kto lubi fotografować jest to duża dawka pozytywnej energii :) Piękne zdjęcia nieraz makabryczne, ale tylko Beata Pawlikowska potrafi pokazać nam prawdziwe oblicze świata, a nie tylko piękną jego część. Polecam!!!

theknife | 2015-03-29

Książka powinna znaleźć się na półce "obejrzane" :) Piękne zdjęcia, te krajobrazy, te żywe kolory, które jeszcze nie wyblakły i ci ludzie... Znalazłam też zdjęcia straszne, ale każda kultura rządzi się swymi prawami i to właśnie pokazała w swojej książce Beata Pawlikowska. Aparat to cudowny wynalazek, dzięki niemu i tej książce można trochę odpłynąć w dalekie zakątki świata - może nie ciałem, ale myślą na pewno.

Kamila | 2016-10-17
Przeczytana: 01 lutego 2014

Otrzymałam tę książkę jako nagrodę w konkursie. Przeglądałam ją kilkanaście razy. Widać w niej kontrast. Ukazuje różnicę między ludźmi. Pokazuje piękno ludzkiego ciała i wspaniałe krajobrazy.

justa | 2016-09-07
Guinevere7 | 2016-06-27