Bądź jak dama, myśl jak facet

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Nowa Proza
Act Like A Lady. Think Like A Man
mężczyzna, dama, kobieta,
poradniki
Asia

Książka skierowana do kobiet, napisana przez mężczyznę. Autor Steve Harvey jest popularnym aktorem, który zawarł w „Bądź damą, myśl jak facet” całe mnóstwo dowcipnych, trafnych i przede wszystkim praktycznych rad dotyczących relacji damsko - męskich. Książka przeznaczona jest dla wszystkich pań, które chciałyby zrozumieć mężczyzn i ich męski świat. Z całą pewnością taka wiedza może okazać się...

Książka przeznaczona jest dla wszystkich pań, które chciałyby zrozumieć mężczyzn i ich męski świat. Z całą pewnością taka wiedza może okazać się bardzo przydatna w życiu codziennym.

źródło opisu: http://www.radiozet.pl/Kultura/Ksiazki/Badz-dama-mysl-jak-facet

źródło okładki: www.nowaproza.pl

deshire | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Mimo wyraźnego charakteru chrześcijańskiego książka niesie ze sobą dużo mądrości. Wyjaśnia w męski sposób - ale kobiecym językiem - mechanizmy kierujące mężczyznami i ich pogląd na życie. Uważam, że dla każdej kobiety, której brak 'finezji' w (mówmy otwarcie) manipulacji swoim mężczyzną jest to absolutnie obowiązkowa lektura.

Co więcej, niektóre z tych metod (oczywiście mądrze wprowadzone w życie) naprawdę działają.

Podeszłam do tej książki sceptycznie - nie korzystam z poradników, mam wręcz na nie 'uczulenie', "Bądź damą... " kupiłam sobie w formie żartu i wyobraźcie sobie moje zaskoczenie...
Przyznam się, że znalazłam cały rozdział o sobie... a patrząc na swojego mężczyznę wiem, że w tym poradniku Harvey zawarł sporo prawdy.

Charlie1608 | 2014-03-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Naukowe
Przeczytana: 22 marca 2014

Steve mówi męskim głosem to, co kobiety powinny wiedzieć o zarania dziejów.
Niestety o ile potrafimy być czujne i uważne jeżeli chodzi o dzieci, mężczyzn już się to nie dotyczy.

Steve Harvey fajnie pokazuje nasz świat oczami faceta. Daje proste i łatwe wskazówki, jak nie popełniać błędów.

Najważniejsze jednak, że przez całą książkę podkreśla kilka drobnych szczegółów:
- zasady!
- kochaj siebie!

Czyli takie oczywistości, o jakich aż trudno pomyśleć!

Polecam, dla każdej kobiety, która lekko zagubiona w tym świecie w końcu może usłyszeć konkretne fakty... na temat mężczyzn.

Inia | 2012-11-21
Przeczytana: 06 grudnia 2012

polecam film - THINK LIKE A MAN

Karriba | 2013-07-23
Przeczytana: 20 lipca 2013

Słyszeliście kiedyś o kimś takim jak Steve Harvey? Ja nie. Może to dlatego, że nie znam zbyt wielu komików, a ten facet nim jest. To jedna z tych osób, które na co dzień prowadzą swoje autorskie morning show i są z tej okazji zasypywane (licznymi jak zera na ich kontach) listami od widzów mających przeróżne problemy. Takie jednostki mają to do siebie, że od czasu do czasu lubią popełniać książki. Poświęcają minutę lub dwie na przypomnienie sobie na czym to znają się najlepiej i już stukają do drzwi najbliższego wydawnictwa z poradnikiem podpisanym własnym, słynnym nazwiskiem w teczce.

Steve Harvey doszedł do wniosku, że zna się na facetach i na sposobie ich myślenia. Uświadomił sobie, że kobiety ich nie rozumieją i dlatego miewają z nimi przeróżne kłopoty - zostają samotnymi matkami, nie mogą doczekać się pierścionka zaręczynowego, nie wiedzą z jakiego powodu po sześciu miesiącach spotykania się z mężczyzną nie znają jego matki... Drogie Panie, ja wszystko wam wytłumaczę - rzucił...

Lusia | 2013-01-30

Jedna z moich ulubionych! Dowiedziałam się, że faceci inaczej okazują miłość i zaczęłam to zauważać. Książka zwiedziła chyba wszystkie moje koleżanki, polecam :)

wiolka162 | 2014-01-28

..w fajny sposób można zrozumieć facetów z ich punktu widzenia, a niekoniecznie naszego (kobiet)
Lekka książka na luźne popołudnie ;)

| 2012-06-05

Dyskwalifikacja za notoryczne teksty o bogu. Aż do przesady.

Sylka89 | 2013-03-18
Przeczytana: 2011 rok

Trzeba przyznać że jest tam parę trafnych spostrzeżeń :)

Ania Sikorska | 2015-09-04
Przeczytana: 10 maja 2013

Książka w zabawny sposób ukazuje prawdę o facetach :)Wracam do niej :)

mari_199212 | 2015-01-17

Rzadko kiedy czytam poradniki, przeczytana przez film hehe