Fotografuję świat

2010-10-27
2010-10-27
Beata Pawlikowska fotografia

więcej Więcej

Album obejrzany. Nareszcie książka pani Beaty, bez filozoficznych wywodów. A to tylko dlatego, że nie było tu za wiele tekstu. Zdjęcia piękne, ułożone na zasadzie kontrastów: ciemno-jasno, bieda-bogactwo itp..

Otrzymałam tę książkę jako nagrodę w konkursie. Przeglądałam ją kilkanaście razy. Widać w niej kontrast. Ukazuje różnicę między ludźmi. Pokazuje piękno ludzkiego ciała i wspaniałe krajobrazy.

Książka powinna znaleźć się na półce "obejrzane" :) Piękne zdjęcia, te krajobrazy, te żywe kolory, które jeszcze nie wyblakły i ci ludzie... Znalazłam też zdjęcia straszne, ale każda kultura rządzi się swymi prawami i to właśnie pokazała w swojej książce Beata Pawlikowska. Aparat to cudowny wynalazek, dzięki niemu i tej książce można trochę odpłynąć w dalekie zakątki świata...

Nie ma za dużo treści w tej książce, ale za to dla kogoś kto lubi fotografować jest to duża dawka pozytywnej energii :) Piękne zdjęcia nieraz makabryczne, ale tylko Beata Pawlikowska potrafi pokazać nam prawdziwe oblicze świata, a nie tylko piękną jego część. Polecam!!!

,,Jestem łowcą, który schwytał właśnie fragment nieziemsko pięknego obrazu, który został zapisany w pamięci aparatu. Jak na matrycy ludzkiego serca.
Bo każda fotografia jest takim zdarzeniem".
Piękne wydanie - perfekcyjna strona wizualna - tekstu niewiele, ale czasem jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów.
Nie ma tu zbyt wielu wyjaśnień, dlatego nie jest to typowa książka,...

Powiedzieć o tej książce: "przeczytałam", to nadużycie, bo tekstu tam za dużo nie ma ;) Ale absolutnie zasłużone 5 gwiazdek, bo zdjęcia są po prostu przepiękne. Można się w nie wpatrywać w nieskończoność, dostrzegając coraz to nowe szczegóły, bogactwo kolorów... Warto, absolutnie warto!

• Chcę w prezencie
  • Podróże
  • Podróżnicze
  • Fotografia
  • 2014
  • Beata Pawlikowska

Dodaj cytat z książki Fotografuję świat