Prywatne życie pięknej Heleny

Tłumaczenie: Stanisława Kuszelewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła XX Wieku [Rój] , Klub Książki Kobiecej "Jarzębina"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The private life of Helen of Troy
Troja, Erskine
Daria

Mało znana historia kobiety, która sprawiła, że stanęły na przeciwko siebie mocarne ramiona dwóch potężnych armii herosów Hektora i Achillesa.

źródło opisu: Opisa autorski

Bed | 2010-09-27
Przeczytana: 23 września 2010

Spodziewałam się czegoś w rodzaju Obrony Ksantypy i można to lekko tak podciągnąć. Książka ma odrobinę humoru i trochę daje do myślenia. Czy piękna Helena jest nadal tak piękna po 20 latach wojny trojańskiej i czy rzeczywiście ona była jej powodem? Co sama bohaterka myśli o wszystkich zdarzeniach? Marzeniem Heleny jest by bez względu na jej wyjątkową urodę traktować ją jak wszystkich innych. Jest to dziwne, bo dzisiaj wiele osób pragnie by ich traktować inaczej niż większość ze względu na ich wydumaną wyjątkowość.:) Może Helena była wyjątkowa nie tylko przez urodę.

Daria | 2010-09-19
JoannaC62 | 2016-11-22