Lilith, Ewa i...

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Adam and Eve
Ispirazione

Rajski ogród; Adam, Ewa i... ta trzecia. Ale może to właśnie Ewa odebrała mężczyznę jego pierwszej towarzyszce życia, Lilith? Biblijna historia pierwszych rodziców, opowiedziana w świetnej księdze zwięźle i wybiórczo, od wieków stanowi wielką pokusę dla pisarzy i eseistów. John Erskine przedstawia bardzo współczesną wersję rajskich wydarzeń, gdybyśmy nazwali bohaterów innymi imionami i...

John Erskine przedstawia bardzo współczesną wersję rajskich wydarzeń, gdybyśmy nazwali bohaterów innymi imionami i osadzili ich w rzeczywistości XXI wieku, okazałoby się, że dramat życiowy tamtej trójki doskonale mieści się we współczesnym świecie.
Podobnie współczesne - ale też stare jak świat - są problemy pierwszych trojga ludzi: poszukiwanie szczęścia i lojalności, poświęcenie, kompromisy życiowe. A także kaprysy Ewy, pobłażliwa mądrość Lilith i oportunistyczna postawa mężczyzny, zmuszonego do wyboru między dwiema kobietami, które darzy uczuciem...

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: własne