Galahad: Enough of His Life to Explain His Reputation

Okładka książki Galahad: Enough of His Life to Explain His Reputation John Erskine
Okładka książki Galahad: Enough of His Life to Explain His Reputation
John Erskine Wydawnictwo: Bobbs-Merrill literatura piękna
Bobbs-Merrill
1926-01-01
1926-01-01

Wbrew tytułowi książka bardziej o Lancelocie, a przede wszystkim o Ginewrze i jej subtelnemu pragnieniu panowania nad mężczyznami, kształtowania ich według własnego uznania - najpierw próbowała z Arturem, potem z zazdrośnie kochanym Lancelotem, a w końcu z Galahadem, któremu napełniła głowę wzniosłymi, surowymi ideałami. Książka składa się głównie z długich rozmów o życiu i miłości, ale z jakiegoś powodu nie wydaje się to przegadane (może oprócz kilku krótkich fragmentów) ani nieżyciowe. Dosyć chłodny, analityczny, ale bardzo ludzki dialog o relacjach i moralności; lepszy niż się spodziewałam, zaczynając lekturę.

• Arturiańskie
  • Czytane w oryginale (oprócz książek polskich)

Dodaj cytat z książki Galahad: Enough of His Life to Explain His Reputation