Diamentowy Tron

Wydawnictwo: Książnica
The Diamond Throne
Fridgeir

Inne wydania

Po dziesięcioletnim wygnaniu Sparhawk, rycerz zakonu Pandionu wraca do rodzinnej Elenii. Odkrywa spisek przeciwko królowej Ehlanie, która wcześniej podtruta za pomocą magii została uwięziona w magicznym krysztale. Sparhawk wyrusza w poszukiwanie antidotum, by ocalić królową. Gra toczy się o wysoką stawkę z wielkimi przeciwnikami o potężnej mocy...

Kasiag | 2014-01-08

Cały cykl mocno mnie rozczarował.
Były momenty, kiedy czytałam z zainteresowaniem, ale występowały one niestety bardzo rzadko. Całość, jak dla mnie, bardzo przewidywalna, a przez to po prostu nudna. A jakby tego było mało, bohaterowie papierowi, bez ikry, jedyne emocje jakie we mnie wzbudzali to poirytowanie ;)
Za najbardziej udany uważam ostatni tom cyklu, pt "Szafirowa róża". Dwa pierwsze po prostu wymęczyłam.
Zdecydowanie nie jest to taka fantastyka, jaką lubię.

| 2012-08-07
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Wszędzie dobrze, lecz u Eddingsa najlepiej. Poczyniłam do "Diamentowego Tronu" drugie podejście i z przyjemnością odkryłam, że proza tego autora, jego fantastyczne światy i przygody wyimaginowanych bohaterów wciąż zajmują w moim sercu stałą, niewzruszoną pozycję. Jak z pewnością we wcześniejszej opinii wspominałam, "Dzieje Elenium" są jednym z najlepszych cykli fantasy, jakie wpadły w moje ręce. Humor i bogactwo powieści Eddingsa pozwalają czytelnikowi zanurzyć się w słowa i odnaleźć się zarówno na zmrożonych zimą polach Elenii, jak i spalonych słońcem pustyniach Rendoru.

"Diamentowy Tron" to wybitny przykład możliwości ludzkiej wyobraźni, idący w parze z odpowiednim, przystępnym stylem i językiem, który nie razi ubogą prostotą, jak w przypadku "Kronik Smoczej Lancy" autorstwa Margaret Weis. Rzadko zdarza mi się czytywać książki, którym nie mam nic do zarzucenia, lecz trafiła kosa na kamień - ta powieść jest właśnie jedną z nich.

Sądzę, że "Diamentowy Tron" to bardzo...

Serenka | 2011-07-29

Wspaniale napisana, z humorem. Rewelacyjnie zarysowane postaci, wciąga jak dobra gąbka wode :D
Książka do ktorej wracam co jakiś czas szczególnie jak mam dołka ;)
Dotyczy to zresztą całej serii Elenium i Tamuli :D

Winter | 2015-03-16

Mam duży sentyment do tej książki. Była to pierwsza książka fantasy, jaką przeczytałam.
Jest to klasyczna fantasy z "wyprawą" po niesamowite "coś".
To, co zawsze najbardziej mi się podobało u Eddingsa to bohaterowie. Szybko stają się bliscy czytelnikowi i nudzić się z nimi nie da. Mają zdrowy dystans do samych siebie i poczucie humoru.

Artur | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Jestem pod wielkim wrażeniem, naprawdę wielkim. Przyznam się, że oceniłem książkę po okładce i spodziewałem się lekkiego fantasy, rąbaniny w stylu Conana i właściwie tyle... Znalazłem tu jedno z najlepszych fantasy jakie przeczytałem. Świetnie skonstruowani i różnorodni bohaterowie, bogaty w historie i rasy świat, awantury, spiski, magia i walka. Do tego coś co wręcz mnie zachwyciło, czyli pięknie ułożone dialogi, pomiędzy różnymi postaciami, które naprawdę odzwierciedlają i charakter i sposób bycia danych osób.

Diamentowy Tron jest pierwszym tomem Dzieje Elenium i wprowadza nas w świat Elenium przez pryzmat postaci głównego bohatera - zakonnego rycerza pana Spearhawka oraz jego przygód związanych z poszukiwaniem rozwiązania problemu choroby ukochanej królowej. Sam Spearhawk jest postacią nietuzinkową, świetnym szermierzem, szpiegiem, magiem i Obrońcą Korony. Nie jest jednak jednoosobową armią, polega na swoich towarzyszach, a i sam nie jest bez wad.

Naprawdę łatwo polubić...

Lanturn | 2015-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Niesamowita książka! Wciągnęła mnie absolutnie. Pomimo, iż czasem czytało się ją bez emocji, zawsze czytałem z dechem w piersiach, uwielbiam całą trylogie "Dziejów Elenium" toteż sięgam teraz po trylogie "Tamuli" tego samego autora.

Krzysiek | 2015-05-29

Solidne, oldskulowe fantasy, z naprawdę specyficznym poczuciem humoru, które mi bardzo odpowiada.

Paweł | 2015-10-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 października 2015

Księga pierwsza dziejów Elenium. Książka solidna, wprowadzająca w historię i świat. Jak to w każdym wprowadzeniu, trochę chaotyczna w swym rozwinięciu. Co nie zmienia faktu, że mi się podobała. Klimat rycerzy połączony z magią zawsze ma u mnie specjalne miejsce w lekturze. Bardzo spodobała mi się postać Talena, młodego złodziejaszka który pomaga w największej sprawie, uratowania Królowej. Przykład młodego człowieka, który przez swój spryt, talent oraz nutkę szczęścia potrafi stanąć po lepszej stronie życia i walczyć o ważne cele a nie tylko o pełną sakiewkę i wygodne życie.

noname | 2015-03-30
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 29 marca 2015

Prolog jest fajny, przesiąknięta mitologią, jest trochę magii, trolle itp. , a cała książka to "przygodówka rycerska".

Wydanie Amberu jest wysokiej jakości. Mimo że egzemplarz , który kupiłem ma ponad 20 lat i widać że był mocno eksploatowany w przeszłości, to papier jest cały czas biały, klej trzyma mocno, a okładka "nie dała się" poprzednim czytelnikom.

gebrus | 2014-10-16