Wyprawa Kedrigerna

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Questing of Kedrigern
fantasy, magia
Omnikoron

Nazywa się Kedrigern. Wybitny czarodziej. Specjalista od przeciwzaklęć. Leniwy domator. Gdy otrzymuje propozycję wygłoszenia wykładu na corocznym konwencie czarodziejów, jego żona Księżniczka skwapliwie wykorzystuje okazję, żeby wyrwać się z domu. Lecz zdarza się nieszczęście, gdyż dwóch pijanych magików przypadkiem zamienia Księżniczkę w ropuchę. Po raz drugi. A ponieważ przeciwzaklęcia...

Lecz zdarza się nieszczęście, gdyż dwóch pijanych magików przypadkiem zamienia Księżniczkę w ropuchę. Po raz drugi. A ponieważ przeciwzaklęcia działają tylko raz, Kedrigern musi znaleźć nowe rozwiązanie. Tak zaczyna się niezwykła wyprawa. Z dziwnymi towarzyszami u boku - i Śmiercią następującą na pięty.

Kedrigern musi stawić czoło prastarej magii i ujść z życiem z niebezpiecznej krainy przyszłości, zwanej Los Angeles... Inaczej jego żona do końca życia pozostanie na diecie złożonej z much!

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Wyprawa_Kedrigerna-p-243-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Wyprawa_Kedrigerna-p-243-.html

Jonia Rogue | 2016-10-28
Przeczytana: 26 października 2016

"Wyprawę.." czyta się jak książkę dla dzieci. Gdyby Tolkien napisał "Hobbita" w taki sposób, być może więcej osób by po niego sięgnęło.
Książka może nie jest jakoś literacko wybitna, ale tłumaczenie nazw własnych, imion (np. Ciapek) i inszych nazw spowodowało, że bohaterowie są sympatyczni i chcemy by ich problemy pomyślnie się rozwiązały.
Jeżeli nastawiacie się na artystyczne doznania literackie dotyczące czarodziejów, czarowników, czarnoksiężników, wiedźm, demonów, duchów i trolli to sori sori, ale możecie się rozczarować. To jest książka dla dużych dzieci.

chulej | 2016-03-28
Na półkach: 2006, Przeczytane