Grzęzawisko

Wydawnictwo: Amber
Special Relationship
literatura amerykańska
ZuzAnka

„W niecałą godzinę po tym, jak poznałam Tony’ego Hobbsa, uratował mi życie.” Uratował czy zniszczył? I czyja to wina? Czy szukać jej w drugim człowieku – kiedyś, wydawałoby się, tak bliskim – czy w sobie samej? Skąd wziąć siły, by wyrwać się z otchłani, gdy rozpacz podpowiada tylko jedno wyjście? Czy kiedy dotknie się dna, można się podźwignąć? I za jaką cenę...

Tomek | 2013-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Na chwilę obecną, kiedy jestem już po lekturze trzech książek Douglasa Kennedeyego, śmiem stwierdzić, że Grzęzawisko to najlepsza jego powieść.
Choć początek nie jest może porywający, jest po prostu wprowadzeniem do tego co nastąpi później. A później jest już tylko lepiej i coraz lepiej.
Ogromne wrażenie zrobiła na mnie choroba głównej bohaterki. Można stwierdzić z całą stanowczością, że autor przygotował się bardzo dobrze ze strony technicznej, konstruując postać Sally Goodchild. Jak sama depresja jest przerażająca, tak przerażające były opisy stanów bohaterki, w których autor umieścił jej postać.
Natomiast sam koniec powieści przyniósł mi wzruszenie oraz radość z tego, że udało mi się przeczytać kolejną bardzo dobrą książkę.

Ocena: 5/6

Grażyna | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 lutego 2013

Nie do końca moje klimaty, ale książkę oceniłam dobrze, bo z czasem robi się ciekawa. Opisana depresja poporodowa, jak horror poprostu.

edit3008 | 2012-05-13
Przeczytana: 12 grudnia 2011

Bardzo dobra powieść. Początek, jak to w wielu książkach powoli buduje fabułę. Nie wiedziałam do tej pory, że tak wygląda depresja po porodzie u kobiet, a to co spotkało bohaterkę tej książki jest niesamowite. Polecam gorąco dobra książka.

atram_78 | 2011-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 28 stycznia 2011

Bardzo dobra, psychologiczno - obyczajowa powieść, zupełnie nieznanego mi do tej pory autora. Polecam!

Besia | 2015-11-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 listopada 2015

Niesamowicie intrygująca powieść, dogłębne studium depresji poporodowej. Przyznam, że zrobiło nam mnie ogromne wrażenie swym autentyzmem i intensywnością.
Drugim tłem tej powieści jest świat prawniczy. Tu również autor wykazał się niezwykłą rzetelnością.
Powieść od której nie mogłam się oderwać.

Anne | 2015-10-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Życie potrafi zaskakiwać, zmienia swój bieg niespodziewanie i bez żadnego uprzedzenia. Często nas nie rozpieszcza a wręcz przygniata ciężarem niespodziewanych dramatów. Stąpając po, jak nam się wydaje, stabilnym i dobrze nam znanym gruncie zaskakująco łatwo jest znaleźć się w sytuacji, w której wcale nie chieliśmy się znaleźć, stracić kontrolę, panowanie a nawet cząstkę samego siebie. A jak się okazuje, z grzęzawiska, w które raz wpadniemy, nie tak łatwo jest się wydostać.

Sally Goodchild, młoda dziennikarka, z pasją wykonująca swój zawód, biegająca w poszukiwaniu kolejnych historii i nowinek, niespodziewania właśnie w takim grzęzawisku się znajduje a jej, jak dotąd stabilne i satysfakcjonujące życie, zmienia się w dramat, którego zapewnie nikt, szczególnie żadna kobieta, nie chciałby doświadczyć. A wszystko zaczyna się zupełnie niewinnie, od poznania jednej osoby - osoby, która uratowała życie bohaterki, aby następnie zburzyć w nim cały spokój i porządek.

Wraz z rozwojem akcji...

Lamika | 2015-01-16
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2013

Zaskoczyła mnie ta powieść. Zaczyna się jak romans przygodowy, potem przechodzi w drobiazgowe studium depresji, aby od połowy stać się prawniczym thrillerem. Część "depresyjna" jest dość męcząca w lekturze, choć nie pozbawiona walorów poznawczych, część "prawnicza" angażuje za to emocje czytelnika. Po przeczytaniu mniej więcej jednej trzeciej chciałam już książkę odłożyć, jako trochę nudną. Cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo całość na plus.

MartaKa | 2014-02-21
Przeczytana: 2002 rok

Psychologiczna opowieść z wątkiem sensacyjnym. Kobieta po przejściach, zawód życiowy, praca, samotność i do tego niby smętnie prowadzona akcja. Mnie wciągnęło, do tego stopnia,że sięgnęłam po następne powieści Kennedyego i nie pożałowałam :)Polecam

Dotta | 2014-10-13
Przeczytana: październik 2014

Macierzyństwo to nie sielanka, uśmiechnięta i wypoczęta mamusia,która ma na wszystko czas, a przede wszystkim na zaspokojenie swoich potrzeb - a taki obraz często lansują czasopisma, media... A ta książka ukazuje najprawdziwszy obraz bycia mamą :) Polecam :)

małgosia | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Spodobała mi się. Myślę, że ze spokojem mogę polecić.