Drugie spojrzenie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Second Glance
Izabela

Inne wydania

Comtosook, Vermont, Stany Zjednoczone. Firma deweloperska chce wybudować galerię handlową w miejscu pochówku Indian Abenaki. Kiedy właściciel ziemi podpisuje odpowiednie papiery, mimo protestów Indian, zaczyna się budowa. Mniej więcej w tym samym czasie miasteczko nawiedza seria niewyjaśnionych zdarzeń: z nieba spadają płatki róż, w powietrzu unosi się zapach owoców leśnych, ziemia zamarza, chociaż jest środek lata, a jedna z dziewczynek widzi duchy…

Do miasteczka przyjeżdża Ross Wakeman, który odkąd stracił narzeczoną w wypadku samochodowym, pragnie za wszelką cenę udowodnić istnienie świata nadprzyrodzonego… Czy dziwne wydarzenia w miasteczku to zemsta przodków? Kim jest intrygująca, tajemnicza kobieta, którą poznaje Wakeman?

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

tatiasza | 2015-12-25

Na początku spore zaskoczenie. Duchy? Zupełnie się tego nie spodziewałam.
Po przebrnięciu ok 70 stron poszło już szybko. Z ciekawością zaczęłam śledzić trudne losy bohaterów. Autorka porusza kontrowersyjne, niełatwe tematy...
Polecam:)

Lenalee | 2010-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2010

Nigdy do końca nie jestem w stanie sprecyzować, co tak właściwie sprawia, że po książki Picoult sięgam chętnie i bez najmniejszego zawahania. Podejmuje ona w swoich historiach intrygujące tematy, to fakt, ale nie jest jedyną pisarką, która tak robi. Teraz, wciąż się nad tym zastanawiając, wydaje mi się, że powodem jest to, iż oczekując ciekawej historii, otrzymuję ciekawą historię, aczkolwiek przewrotną jak nigdy wcześniej. Z książki na książkę Picoult mnie zachwyca i zaskakuje, a jednocześnie utwierdza w przekonaniu, że po jej książki jak najbardziej warto jest sięgnąć.

„Drugie spojrzenie” jest książką zupełnie inną od tych, które do tej pory miałam możliwość przeczytać autorstwa Picoult, jednak w żadnym momencie nie traci swojego klimatu, tak bardzo charakterystycznego dla tej autorki. Jodi przedstawia nam niezwykłą, magiczną historię, w której głównym bohaterem jest Ross Wakeman, mężczyzna zajmujący się odnajdywaniem duchów w miejscach, w których ukazują one swą obecność. Ross...

Ania | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

Książka nie jest zła ale też nie należy do najlepszych tej autorki.
Początek długo się rozkreca przez co jest nużąca ale pużniej naprawdę robi się ciekawa.Przyznam ze czytałam ją z zainteresowaniem czekając na to co będzie dalej.Lecz pod koniec dłużyła mi się i chciałam wreszcie skończyć ją czytać.
Historia obfituje w masę zaskakujących momentów,w szczególności historia Lii była dla mnie,jednym wielkim zasoczeniem,ale wzbudziła również emocje,o jakie się nie spodziewałam.
Jodi Picoult porusza tutaj bardzo ważny i dla niektórych z nas trudny do uwieżenia temat jakim jest objawianie się duchów.
Tak więc polecam powieść gdyż warto ją przeczytać po mimo moich odczuć co do tej lektóry.

gwiazdka | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Tematyka książki- duchy- nie leży w zakresie moich klimatów, pewnie dlatego początek „Drugiego spojrzenia" czytało mi się bardzo ciężko. Jednak poza sferą duchów w książce poruszane są też inne, ciekawsze tematy, na których postanowiłam się skupić, do tego dochodzi narracja typowa dla Picoult i już zaczyna być bardzo interesująco. Mnie powieść zaczęła wciągać od momentu, gdy cofając się o 70 lat, poznawaliśmy historię Cecylii, potem wciągnęła mnie próba wyjaśnienia morderstwa. Wszystko to sprawiło, że miałam problemy z oderwaniem się od książki, a sprawę duchów potraktowałam jako marginesową i starałam skupić uwagę na ciekawszych rzeczach. Picoult, jak to ma w zwyczaju, porusza oczywiście kontrowersyjne tematy, ale w tej powieści nie są one postawione w centrum, tylko uzupełniają całość, ale zawsze coś tam przemknie do świadomości czytelnika. Do tego dochodzi cała plejada postaci: ciekawych i jeszcze ciekawszych, wyjaśnianie tajemnic sprzed lat oraz ich wpływ na bieżąca chwilę....

allison | 2012-01-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 25 stycznia 2012

Coraz bardziej zachwycam się twórczością J. Picoult i coraz bardziej jestem zła na siebie, że wcześniej nie sięgnęłam po jej książki...

"Drugie spojrzenie" okazało się kolejną udaną i niesamowicie wciągającą lekturą. Autorka - jak zwykle - wykazała się dogłębną znajomością przedstawianych problemów i pokazała je w życiowy sposób, bliski chyba każdemu człowiekowi.

W tej powieści ujęła mnie tematyka zjawisk paranormalnych, które zaważyły na losie bohaterów. Duchy, cuda i niewyjaśnione zdarzenia nie uczyniły z książki literackiego potwora, jak to często przy takiej problematyce bywa. Tutaj świat realny i nadprzyrodzony w naturalny sposób przenikają się, zmuszając czytelnika do zastanowienia się nad sferą, do której często mamy sceptyczne podejście.

Jest też w "Drugim spojrzeniu" miejsce na bardzo ważny problem eugeniki i genetyki, które w rękach nieodpowiedzialnych pseudonaukowców i szaleńców mogą stać się niebezpiecznymi narzędziami.

Powieść czyta się jednym tchem, śledząc...

molik | 2011-06-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Jodi Picoult porusza tematy ciekawe, kontrowersyjne, intrygujące, często są to tematy społeczne. "Drugie spojrzenie" to powieść zupełnie inna, która porusza tematykę niespotykaną u Jodi-zjawiska paranormalne.
Jednak występujące duchy i szereg niewytłumaczalnych zjawisk, które dzieją się w Comtosook w stanie Vermont np.deszcz płatków różanych,ziemia, która zamarzła w sierpniu czy też ekspresy do kawy, które parzą lemoniadę są tylko tłem do przedstawienia historii indiańskiego plemienia Abenaki. Picoult poruszyła współczesne problemy rdzennych mieszkańców tych ziem oraz stosunek Amerykanów do nich.
Tematów jest więcej np. ponadczasowa miłość Rossa Wakemana, wznowione śledztwo sprzed 70 lat, historia Cecelii Beaumont, ciężko chory chłopiec.Należy również wspomnieć o eugenice-nauce o selekcji genetycznej. Mnie zaszokowała sterylizacja Indian i osób z marginesu społecznego.
Akcja książki jest bardzo wartka,czyta się szybko, jednak trzeba przebrnąć przez początek, który jest nudny.

Madi | 2014-02-16
Na półkach: Obyczajówka, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2012

Po kolejnej przeczytanej książce, mojej ulubionej autorki byłam zaskoczona jej tematyczną odmiennością .
Autorka wprowadza nas w zupełnie inny klimat i inne tematy, do których byliśmy dotychczas przyzwyczajeni.
Niewyjaśnione zjawiska przyrodnicze,odnajdywanie duchów- myślę sobie -To nie dla mnie.
Mimo ,że jak na razie najmniej mi się podobała z wszystkich dotychczas przeczytanych książek Pani Jodi,to w cale nie uważam ,że była zła-,miała w sobie to "coś" ,może magię,która sprawiła ,że wciągnęłam się i przeczytałam ją do końca .

Monika | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2014

CUDOWNA KSIĄŻKA!
ale po kolei...
W połowie pierwszego rozdziału zastanawiałam się, czy aby na pewno autorką "Drugiego spojrzenia" jest Jodi Picoult. Kompletny chaos, nie potrafiłam pozbierać do kupy bohaterów, nie wiedziałam o co tak naprawdę chodzi. I pewnie gdyby to było moje pierwsze spotkanie z autorką nie zastanawiałabym się, tylko rzuciła w kąt tę książkę. Jednak znając już nieco twórczość Picoult, postanowiłam brnąć dalej. I to było najlepsze co mogłam zrobić!
Książka jest zupełnie inna od wszystkich historii spod pióra Jodi Picoult, które do tej pory czytałam, niemniej jednak trafiła do mnie w stu procentach. Jak zawsze autorka porusza problemy trudne, bolesne i skłaniające do przemyśleń, a dodatkowo w "Drugim spojrzeniu" ponad tym wszystkim unoszą się duchy przeszłości, która miesza się z teraźniejszością. Polecam z całym przekonaniem.

Magdzialena | 2016-03-27
Przeczytana: 26 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie byłam przekonana czy czytać tę książkę, czy może jednak sobie darować, kilkakrotnie zamiast tej wybrałam inną. Ostatnio coś mnie jednak pchnęło i zabrałam się za nią. Cóż to za piękna książka, perełka taka!!
Książki Jodi są niesamowite, po raz kolejny się o tym przekonałam. Na początku jak zwykle byłam odrobinę zagubiona, tyle różnych postaci, ale ostatecznie udało się to wszystko zebrać w jedną piękną książkę. Niesamowicie się cieszę, że miałam możliwość przeczytać "Drugie spojrzenie".

Siedemdziesiąt lat temu, w pięknym domku żyła sobie ciężarna Cissy ze swoim mężem Spencerem Pike, który bardzo kochał swoją żonę, jednak na swój dziwny sposób. Gdy pewnego dnia, przyłapuje ją z pewnym Indianinem - Szarym Wilkiem (jest to biologiczny ojciec Cissy, jednak Spencer o tym nie wiedział) dochodzi do bójki, po której dziewczyna zaczyna rodzić. Na świat przychodzi piękna dziewczynka, o ciemniejszej karnacji i ciemnych włosach. Spencer myśli więc że to nie jego dziecko, tylko owoc...

kwiatek29 | 2012-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2012

W "Drugim spojrzeniu"-Jodi Picoult porusza tematykę zupełnie odmienną,od tej,do której zdążyłam się przyzwyczaić.Akcja powieści rozgrywa się w Comtosook,Vermont w Stanach Zjednoczonych.Głównym bohaterem jest Ross Wakeman-łowca duchów,który ma nadzieję,iż nawiąże kontakt ze zmarłą narzeczoną.W miasteczku,dochodzi do serii dziwnych,niewyjaśnionych zjawisk takich jak;spadające płatki róż z nieba czy zamarznięta ziemia w środku lata.Na początku książkę czyta się opornie,później jest już tylko lepiej.Książka jest niezła,ale daleko jej do "Dziewiętnaście minut" czy "Bez mojej zgody".