Joanna d'Arc

Wydawnictwo: Exter
Personal Reccolections of Joan of Arc
83-86029-28-5
historyczna

Niewiele osób wie, że Mark Twain jest autorem obszernej powieści o Joannie d'Arc, a jeszcze mniej, iż uważał to dzieło nie tylko za najważniejsze, ale i za najlepsze ze wszystkich, które napisał. Do wniosku, że Joanna zajmuje tak szczególne miejsce w naszych dziejach doszedł dopiero po szczegółowym zbadaniu przekazów pozostawionych przez obie zwaśnione strony: Francuzów i Anglików. Praca nad...

Praca nad powieścią trwała 12 lat. Miesiącami zgłębiał francuskie archiwa i podejmował szereg prób, by wreszcie nadać dziełu satysfakcjonujący go kształt. Jeden z największych gawędziarzy ofiarował nam zadziwiająco dokładny opis życia i posłania Joanny d'Arc.

PaulinaX64 | 2016-11-28
Przeczytana: 2016 rok