Rzeź Na Morzu. Zbrodnie Cesarskiej Marynarki Wojennej Japonii

Tłumaczenie: Jacek Lang
Wydawnictwo: Replika
Slaughter at Sea: The Story of Japan's Naval War Crimes
historyczna

W swojej bogato udokumentowanej pracy Mark Felton, znany autorytet w dziedzinie marynistyki i problematyki związanej z Dalekim Wschodem, przedstawia mroczny rozdział historii, jakim były zbrodnie popełniane przez Cesarską Marynarkę Wojenną Japonii podczas II wojny światowej. Egzekucje jeńców, zbrodnicze praktyki porzucania rozbitków na pastwę żywiołów, zimne okrucieństwo japońskich załóg...

Egzekucje jeńców, zbrodnicze praktyki porzucania rozbitków na pastwę żywiołów, zimne okrucieństwo japońskich załóg zarówno wobec żołnierzy jak i cywili stanowiły ponurą regułę bezlitosnej wojny morskiej, toczonej pod flagą Imperium Słońca.

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2009

źródło okładki: http://www.replika.eu

| 2012-12-22

Gdyby uznać opisane wydarzenia w tej książce za fikcję można by zaklasyfikować ją pod horror. Zbrodnie Japończyków i ich okrucieństwo oraz skala są tak nieprawdopodobne że aż trudno w nie uwierzyć. Autor daje nam do przeczytania 200 stron bestialstwa, sadyzmu i krwawych orgii żołnierzy wobec jeńców i cywili. Pozycja niezwykle ciekawa i warta przeczytania jeśli ktoś interesuje się tematyką II wojny światowej.

JediNadiruRadena | 2014-04-01
Na półkach: Historia, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 31 marca 2014

Temat zdecydowanie ciekawy i rzadko można o nim poczytać w Polsce, ale sama lektura książki nie jest zbyt satysfakcjonująca. "Rzeź na morzu" jest zbyt krótka, do tego za bardzo odchyla się w stronę detali i rozpatrywania bardzo podobnych do siebie przypadków zbrodni cesarskiej marynarki wojennej. Autor ma też tendencję do powtarzania się. Źle nie jest, bo przedstawione fakty i zdarzenia są bardzo ciekawe, ale mogło być lepiej i więcej.

Michał | 2010-10-01
Przeczytana: 2009 rok

Solidnie udokumentowane okrucieństwo żołnierzy japońskich.

JankoMuzykant | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016