Największy brat. Życie majora Dicka Wintersa dowódcy kompanii braci

Tłumaczenie: Jan Maciej Głogoczowski
Wydawnictwo: Magnum
Biggest Brother: The Life of Major Dick Winters, the Man Who Led the Band of Brothers
II wojna światowa
historyczna

Biografia dowódcy legendarnej amerykańskiej kompanii E ze 101 Dywizji Powietrznodesantowej, której bohaterskie wyczyny w czasie II wojny światowej rozsławiła głośna książka Stephena E. Ambrose?a Kompania braci i powstały na jej podstawie serial telewizyjny HBO pod tym samym tytułem. Larry Alexander opowiada o życiu majora Dicka Wintersa nie tylko w czasie wojny, ale przed i po niej. Dzisiaj dowódca kompanii braci jest osobą znaną i otoczoną powszechnym szacunkiem, otrzymuje tysiące listów z całego świata.

pisko199064 | 2014-05-19

Chyba jedna z moich ulubionych postaci , jedna z moich ulubionych książek...właściwie Richard D. Winters to postać normalnej osoby która urodziła się w czasach w których ta normalność i podejście do życia, jak i do ludzi stworzyło legendarną osławioną Kompanię braci... można zarzucić mi że jak zwykle zachwycamy się zachodnimi postaciami, i powiem szczerze tak , a miedzy innymi dlatego że książki przedstawiające ich dzieje są napisane dużo prostszym językiem, ciekawszym nie uciekającym w zawiłe losy świata i wydarzeń okalający 100lat czegoś i tamtego... chciałbym żeby właśnie takim językiem były napisane książki o naszych Polskich bohaterach jak między innymi jedna z moich ulubionych postaci Polskich jaką jest major Henryk Dobrzański Hubal, czy też mało znana postać Jana Jokiela "Wróciłem najkrótszą drogą" iście bondowska postać...niestety język naszych starszych książek epatuje nudą tak więc polecam przeczytanie wszystkim miłośnikom militarnej literatury:)i ogólnym miłośnikom...

Fuzja | 2013-09-23

Całkiem dobra książka, choć niestety nie unika powtórzeń, jakby żywcem wyciętych z "Kompanii braci". Ma kilka wzruszających momentów, jest całkiem dobrze napisana, ale nie powala na głowę... można ale nie trzeba przeczytać :)

Karolina | 2017-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2017

Major Richard Winters - bohater tej książki jest bohaterem II wojny światowej. Jego osobę poznałam dzięki serialowi "Kompania braci" i zafascynowała mnie jego historia. Nie będę ukrywać, że Winters został moim ulubionym bohaterem zarówno serialu jak i książki pod tym samym tytułem, której autorem jest Stephen E. Ambrose. Polecam fanom historii II wojny światowej, ale i nie tylko.

Kamil Lee | 2013-11-10
Przeczytana: 2011 rok

Uzupełnienie, dopełnienie Kompanii Braci, z uwzględnieniem świetnej postaci (niestety nie żyjącego już jej dowódcy) majora Dicka Wintersa. Książkę dostałem w swoje ręce (nawiasem mówiąc wraz z naprawdę miłą dla oka gramatyką języka włoskiego :) ) bodajże na kiermaszu książki w Kołobrzegu kilka dobrych lat temu. Lepszego zakupu zrobić wtedy nie mogłem. Bezapelacyjnie pozycja obowiązkowa dla miłośników gatunku, sympatyków 101 powietrznodesantowej. Majora poznajemy od młodości aż do późnych powojennych lat. Zżywamy się z jego życiorysem, przeżyciami uczuciami. Nie brakuje akcji z czasów wojny, nowych szczegółów, smaczków nie uwzględnionych w Kompani braci - jednym słowem to co tygryski lubią najbardziej. Powiem krótko - POLECAM!

Arachner | 2019-01-30

...fajnie, że Larry w swojej książce opisał powojenne życie majora Dicka Wintersa. W poprzednich książkach, takich jak "Kompania Braci" (Ambrose), "Kompania Spadochronowa" (Dawida Webstera), czy "Poza kompanią braci", nie było o tym mowy. Dzięki Larremu, możemy sie dowiedzieć, jak potoczyły się powojenne losy bohaterów 101 DPD Kompanii Spadochronowej. Z pewnością jeszcze nieraz do tej książki powrócę, Currahee!!!

hcrzeznik | 2012-01-30

Biografia Dicka Wintersa, późniejszego dowódcy kompani E, znanej z książki i serialu HBO pt"Kompania Braci". Książka jest wiarygodna, wciągająca. W mojej ocenie lepsza niż "Kompania Braci". Polecam !

miron89 | 2016-11-22

Świetna książka i świetne uzupełnienie Kompani Braci. POLECAM!

Arnold | 2019-02-23
Przeczytana: 10 października 2011