Dziewczyna nr 44

Tłumaczenie: Katarzyna Malita
Książka jest przypisana do serii/cyklu "-". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Girlfriend 44
83-7391-016-6
ideał, dziewczyna, przyjaźn, miłość
ZuzAnka

Od chwili, gdy Harry skończył dziesięć lat, miał w życiu tylko jeden cel- znaleźć idealną dziewczynę. Po 20 latach i czterdziestu trzech partnerkach musi przyznać się do porażki. A przecież nie żąda wiele - szuka po prostu dziewczyny inteligentnej i pięknej której nie będzie przeszkadzać - bagatela- jego chroniczna niewierność. Gerard, najlepszy przyjaciel i współlokator Harry'ego, znalazł...

Gerard, najlepszy przyjaciel i współlokator Harry'ego, znalazł kiedyś prawdziwą miłość. Kiedy dotarło to do jego świadomości, ukochana właśnie od niego odeszła. Tylko dwóm kobietom udało się spełnić niezwykle wysokie wymagania Gerarda. Stracił już nadzieję, że spotka swój ideał. A nawet, jeśli tak się stanie to przecież jego wybranka niestety się zestarzeje.
Aż nagle poznają Alice.
Alice to dziewczyna ideał. Jest jedyną kobietą, która w równym stopniu podoba się obu przyjaciołom - Harry'emu i Gerardowi. Niestety, jej też podobają się obaj. Gerard chce mieć Alice dla siebie, Harry też nie cofnie się przed niczym żeby ją zdobyć.
Przyjaźń idzie w kąt, w robocie jest nawet trucizna...

Joanna Bożek | 2010-09-22
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 22 września 2010

Po obejrzeniu okładki najpierw pomyślałam że chodzi o idealną dziewczynę w rozmiarze44, co wydawało się dość intrygujące bo nie typowe.
Jednak gdy dokładniej przeczytałam opis dowiedziałam się, że pierwsze wnioski jakie wyciągnęłam były błędne.
Więc tak dwóch przyjaciół bijących się o idealną w dosłownym tego słowa znaczeniu dziewczynę, brzmiało banalnie ale pomyślałam, że może być ciekawie.

Niestety książka trochę mnie rozczarowała, długo trzeba czytać zanim cokolwiek zacznie się dziać. Często odkładałam książkę na bok i dopiero po chwili do niej wracałam. Przemyślenia głównego bohatera powiewały nudą, nie raz ciężko było mi się skupić i doczytać je do końca.
Oczywiście książka też i zalety, jakimi są zdecydowanie śmieszne fragmenty, niektóre na prawdę mocno mnie rozśmieszyły. Duży plus także za ciekawe zakończenie, takiego na pewno się nie spodziewałam.

Podsumowując, fabuła książki jest ciekawa, ale można było ją lepiej przedstawić. Książka nie wryła się szczególnie w moją...

wonka | 2014-05-06
Przeczytana: 15 marca 2014

Akcja bardzo wolno się rozkręca,bohaterowie niczym wieczni studenci mieszkają razem, mają swoje przywary które mają być śmieszne, a są raczej żałosne

Ola | 2016-12-04
Marta | 2016-08-08