Selekcja naturalna. Striptease męskiej duszy

Bill Dare Wydawnictwo: G+J literatura piękna
G+J
2003-01-01
2003-01-01

Zdecydowanie lektura nie dla mnie. Zdaje się marnym naśladownictwem "Dziennika Bridget Jones". Nie jest co prawda pisana w formie pamiętnika i jej bohaterem jest mężczyzna, ale może wyszłoby lepiej, gdyby autor zdecydował się na narrację trzecioosobową.

Zabawna i dobrze się czyta. Jednak główny bohater staję się coraz bardziej irytujący z czasem i to jest główną wadą książki.

Irytują mnie książki, które okazują się być zmarnowanym potencjałem...
I niestety "Selekcja naturalna" należy do tej kategorii książek.

Początek i nieudacznictwo Jamesa jest nawet zabawne, ale im dłużej o nim czytamy mamy ochotę głównego bohatera po prostu walnąć i powiedzieć 'ogarnij się człowieku'. Końcówka trochę ratuje całość, ale tylko trochę.

Całkiem przyjemnie czyta się retrospekcje i opisy byłych facetów Victorii, a bieżące wydarzenia wypadają blado.

Moim zdaniem lepiej by było gdyby to po prostu była historia Victorii i Jamesa od początku do końca, bez retrospekcji i przeskakiwania od przeszłości do teraźniejszości i w drugą stronę. I spokojnie można by wyrzucić część opisów.

Zmarnowany potencjał.
Szkoda.

Irytują mnie książki, które okazują się być zmarnowanym potencjałem...
I niestety "Selekcja naturalna" należy do tej kategorii książek.

Całkiem przyjemnie...

• Domowa biblioteczka