Życie świetnie mi służy

Okładka książki Życie świetnie mi służy Lauren McCrossan
Okładka książki Życie świetnie mi służy
Lauren McCrossan Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
Serve cool
Wydawnictwo Literackie
2001-01-01
2001-01-01
83-08-03159-5
Katarzyna Jakubiak
literatura amerykańska

Bardzo zabawna, relaksująca książka :) Napisana lekkim językiem, ale nienachalna. Idealna do przeczytania po ciężkim dniu w pracy lub szkole. Perypetie głównej bohaterki są tak zabawne, że aż niewiarogodne. Mimo, że ma ona chronicznego pecha i zawsze pakuje się w tarapaty to zawsze wychodzi z tego obronną ręką. A nam, czytelnikom, nie pozostaje nic innego jak dopingować ją w dążeniu do szczęścia. Już samo pierwsze zdanie daje nam niejakie wyobrażenie o książce: "Nowy Rok zaczął się dopiero pół godziny temu, a jedyna towarzyszką sylwestrowej zabawy, jaka mi pozostała, była Muszla Klozetowa, druga toaleta na lewo, klub nocny Tuxedo Royal". Koło takiego tekstu po prostu nie można przejść obojętnie. Tak więc polecam "Życie świetnie mi służy" każdemu, bez względu na wiek.

Dopadła cię nuda? Zmęczenie? Tysiąc rzeczy, które nie mogą czekać? Właśnie, że poczekają. Poznaj Jennifer Summer, lat dwadzieścia sześć, same znaki szczególne. Życie służy jej świetnie...Takie rzeczy nie zdarzyłyby się nawet w najbardziej zwariowanej wizji Ally McBeal. Rzeczywistość skrzeczy, czas ucieka. No i mężczyźni. Zawsze tacy sami. Jeśli zapomniałaś, czym może być zabawa, najwyższy czas sobie przypomnieć.

Książka dosłownie rozbawiła mnie do łez. Świetnie napisana, czyta się jednym tchem.

Podobała mi się książka, bez nudy, bez zbędnych wątków, ale nie jest lepsza od "Dziennik Bridget Jones".

• Własne
  • Na wymianę/sprzedaż