Czego chcą kobiety

What Do Women Want? Bread Roses Sex Power
83-7298-390-9
feminizm, kobieta
Larysa

Książka pełna humoru i jednocześnie prowokująca, pobudzająca do refleksji. W osobistych wynurzeniach autorka stawia pytania nurtujące współczesne kobiety: czy sytuacja kobiety jest dziś lepsza niż ćwierć wieku temu? Dlaczego silne kobiety wywołują reakcje ambiwalentne? Co to jest seksapil? I czy istnieje mężczyzna idealny?

Karolina | 2013-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Felietony i eseje Erici Jong, która w 1973 wstrząsnęła świat książką "Strach przed lataniem", gdy ludzie dowiedzieli się, że kobiety nie tylko także mają swoją seksualność, ale potrafią spotykać się tylko dla seksu i nie być przy tym prostytutkami. Jednak na tym tle zbiór przemyśleń "Czego pragną kobiety?" wypada dość blado. Nie oczekiwałam, że mną wstrząśnie, ale liczyłam na trochę więcej bodźców do przemyśleń. Eseje o Włochach czy Wenecji dla mnie mogłyby nie istnieć. Znacznie bardziej wolałam spojrzenie na karierę Hilary Clinton albo zawiłość romansu Anais Nin z Henrym Millerem. Nie spisuję pozycji na straty, ponieważ wyszłam z niej z dość pokaźną listą książek do przeczytania, a to jak się mówi po angielsku "coś znaczy".

Edi_Edi | 2012-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2012

Moze za wiele oczekiwalam od tej książki? może ....
Jak dla mnie zbyt przegadana proza. Przefilozofowana. Za dużo słów a za mało treści. Po przepuszczeniu przez wyżymaczkę zostałby jeden, no może dwa rozdziały :)

Fragile | 2014-11-13
Przeczytana: 08 listopada 2014

chyba brak mi wystarczającego literackiego wyrobienia :(

kachori | 2016-02-26
Na półkach: "Kobieca", Przeczytane