Skok Safony

Okładka książki Skok Safony
Erica Jong Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Seria literacka biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
837391398X
Łukasz Nicpan
antyki Safona Grecja

więcej Więcej

Bardzo interesujące przedstawienie swiata, w ktorym mieszają sie ze sobą starożytni bohaterowie, greckie mity, poezja i współczesność. Tworzy to w efekcie zadziwiajacą mieszankę pełną namiętności i liryzmu. Bardzo udaną i frapującą.

Uwielbiam Ericę Jong! Uwielbiam jej nowoczesny feminizm i sposób w jaki kreuje swoje bohaterki. "Skok Safony" przenosi nas do antycznej Grecji i świata mitycznych wierzeń i magii. Jong opiera się o znane fakty historyczne i teksty, które przetrwały, ale i polemizuje z nimi, podważa je. Safo Jong jest niezwykle współczesna i uniwersalna,a jej historia jest pełna namiętności,...

Historię Safony przeczytałam już drugi raz i mam wrażenie, że nie będę mogła tak jej zapomnieć czy rozstać się z wersją papierową jak planowałam. Jestem pod wrażeniem połączenia mitów greckich, historii starożytnej oraz lekkiego pióra autorki. Tak jak zostało to wspomniane przez czytelników, o losach tej wspaniałej greckiej poetki, wiemy niewiele. Dlatego warto zapoznawała...

Bardzo, bardzo ciekawa, nie można przestać jej czytać. Przygody Safony są interesujące, co prawda nie do końca wiadomo ile w nich prawdy jak mówi sama autorka, ale polecam każdemu jej przeczytanie.

Książkę pożyczyłam całkowicie przez przypadek. W sumie nie wiedziałam o jej istnieniu. Ale gdy zaczęłam ją czytać nie mogłam się oderwać. W tej opowieści mamy połączenie historii, mitologii i fantastyki. Ciekawa i godna polecenia.

A mogło być tak pięknie...

Pomimo tego, że nie przepadam za historią, mitologią i tego typu rzeczami, książka o losach Safony była naprawdę ciekawa :)

• Powieść historyczna
  • Napisane w XXI wieku