Jak ocalić swoje życie?

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
How to Save Your Own Life
Cathhhy

Jak ocalić swoje życie? Jak pozbyć się krępujących osobowość więzów z niekochanym i obojętnym mężem? Jak osiągnąć niezależność, spełnienie twórczych ambicji i pełnię seksualnej satysfakcji? Isadora Wing, bestsellerowa pisarka, alter ego Eriki Jong, autorki "Jak ocalić swoje życie" i "Strachu przed lataniem", próbuje znaleźć odpowiedź na te pytania w kolejnych, wciąż nie satysfakcjonujących związkach miłosnych. Poszukiwania prowadzą ją do Hollywood, gdzie spotyka najprzeróżniejszych ludzi — łotrów, głupców, rekinów finansowych, myślicieli, wiernych przyjaciół — i znajduje wymarzonego kochanka. Próbując wszystkiego, od miłości lesbijskiej do grupowego seksu, Isadora zdaje sobie w końcu sprawę, że istnieje możliwość ocalenia swojego życia.

"Jak ocalić swoje życie" to nie tylko napisana z humorem, pełna wewnętrznego ciepła książka o wielu odmianach miłości pulsującej seksem i wyzbytej wszelkiej pruderii, to także wnikliwe studium psychologiczne kobiety przeżywającej kryzys małżeński. To świetna powieść obyczajowa, obnażająca mechanizmy rządzące światem artystycznym i światem biznesu, a jednocześnie afirmująca seks i miłość, radość życia i przygodę.

nellanna | 2011-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2011

Książka wcale nie odpowiada na liczne pytania. Po jej lekturze nie mam pojęcia jak ocalić swe życie, gdyż nie należę do feministek i problemy wyzwolenia kobiet są mi raczej obce, a te, z którymi boryka się bohaterka powieści- dosyć egzotyczne. Muszę przyznać, ze całość jest zgrabnie napisana i czyta się szybko. Nawet jeśli problemy i wyczyny środowisk twórczych nie zmieniły się od czasu beat generation i nadal roztrząsa się dylematy egzystencjalne w oparach trawki czy po wciągnięciu ścieżki koki przez słomkę, urok lat sześćdziesiątych dodaje tym opisom wdzięku.Jeśli ktoś jest wrażliwy na opisy seksualnych wyczynów w różnych układach, uprzedzam, że trochę tu sobie poczyta.

Marzena | 2015-02-23
Przeczytana: 19 lutego 2015

Z całą pewnością nie sięgnę po tą książkę drugi raz. Szło mi opornie, główna bohaterka przez większość czasu mnie denerwowała. Chwilami nie było wiadomo czy dana scena dzieje się w przeszłości, teraźniejszości czy w wyobraźni bohaterki. Tytuł w ogóle nie jest adekwatny do treści. Nie polecam.

Karolina | 2014-05-01

Wulgarność zabija wszelkie pozytywne aspekty, jakie mogłaby mieć ta pozycja/

MissZebra | 2012-02-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jeśli jesteś kobietą na pewno odnajdziesz w tej książce kawałek siebie.

bietka | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016