Skok Safony

Wydawnictwo: Świat Książki
837391398X
antyki, Safona, Grecja
Orchidea

Safona - nieustraszona, nieujarzmiona i namiętna - dołącza do plejady niezapomnianych bohaterek Eriki Jong, jednej z najlepszych współczesnych pisarek amerykańskich, identyfikowanych z nurtem feministycznym literatury. Skok Safony to autorska podróż w przeszłość odległą o ponad 2,5 tysiąca lat, której celem jest odzyskanie dla nas poetki z Lesbos, także w wymiarze czysto ludzkim. Safona prowadziła życie pełne przygód, namiętności, aktów odwagi i fantazji. Miała czternaście lat, gdy została uwiedziona przez przystojnego poetę Alkajosa. Wydana za odpychającego starca, wstąpiła na burzliwą drogę miłosnych przygód, która powiodła ją z Delf do Egiptu, a nawet do krainy Amazonek i mrocznego królestwa Hadesu. Nieustraszona i bezkompromisowa, a zarazem delikatna i wrażliwa, Safona jest wspaniałą bohaterką powieści, w której seks przeplata się z fragmentami jej mistrzowskiej poezji, a fascynująco opisana starożytność jest znacznie bliższa naszym czasom, niż byśmy sądzili.

backtoneverland | 2014-02-09
Przeczytana: 2012 rok

Książkę pożyczyłam całkowicie przez przypadek. W sumie nie wiedziałam o jej istnieniu. Ale gdy zaczęłam ją czytać nie mogłam się oderwać. W tej opowieści mamy połączenie historii, mitologii i fantastyki. Ciekawa i godna polecenia.

Madzia11189 | 2015-07-29

Bardzo, bardzo ciekawa, nie można przestać jej czytać. Przygody Safony są interesujące, co prawda nie do końca wiadomo ile w nich prawdy jak mówi sama autorka, ale polecam każdemu jej przeczytanie.

Belatuna | 2013-02-11

Pomimo tego, że nie przepadam za historią, mitologią i tego typu rzeczami, książka o losach Safony była naprawdę ciekawa :)

Imbir | 2013-12-06
Przeczytana: 25 maja 2014

A mogło być tak pięknie...

izaura | 2016-08-20
Anna | 2016-05-31