Skok Safony

Wydawnictwo: Świat Książki
837391398X
antyki, Safona, Grecja
Orchidea

Safona - nieustraszona, nieujarzmiona i namiętna - dołącza do plejady niezapomnianych bohaterek Eriki Jong, jednej z najlepszych współczesnych pisarek amerykańskich, identyfikowanych z nurtem feministycznym literatury. Skok Safony to autorska podróż w przeszłość odległą o ponad 2,5 tysiąca lat, której celem jest odzyskanie dla nas poetki z Lesbos, także w wymiarze czysto ludzkim. Safona prowadziła życie pełne przygód, namiętności, aktów odwagi i fantazji. Miała czternaście lat, gdy została uwiedziona przez przystojnego poetę Alkajosa. Wydana za odpychającego starca, wstąpiła na burzliwą drogę miłosnych przygód, która powiodła ją z Delf do Egiptu, a nawet do krainy Amazonek i mrocznego królestwa Hadesu. Nieustraszona i bezkompromisowa, a zarazem delikatna i wrażliwa, Safona jest wspaniałą bohaterką powieści, w której seks przeplata się z fragmentami jej mistrzowskiej poezji, a fascynująco opisana starożytność jest znacznie bliższa naszym czasom, niż byśmy sądzili.

Morgana | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

Historię Safony przeczytałam już drugi raz i mam wrażenie, że nie będę mogła tak jej zapomnieć czy rozstać się z wersją papierową jak planowałam. Jestem pod wrażeniem połączenia mitów greckich, historii starożytnej oraz lekkiego pióra autorki. Tak jak zostało to wspomniane przez czytelników, o losach tej wspaniałej greckiej poetki, wiemy niewiele. Dlatego warto zapoznawała się z każdą jej historią, nawet tak magiczną i nierzeczywistą, wykreowaną przez Ericę Jong. Jestem miłośniczką mitologi greckiej, jak i historii starożytnej dlatego pozwoliłam sobie ocenić książkę bardzo wysoko. Wielkim plusem jest styl autorki, wciągający, barwny i soczysty. O Safonie można było napisać książkę bezpruderyjną, bez ładu i smaku, a Pani Erica stworzyła piękną historię o wielkiej miłości. Wielkie ukłony Pani Erico.

RazzleDazzleEm | 2014-02-09
Przeczytana: 2012 rok

Książkę pożyczyłam całkowicie przez przypadek. W sumie nie wiedziałam o jej istnieniu. Ale gdy zaczęłam ją czytać nie mogłam się oderwać. W tej opowieści mamy połączenie historii, mitologii i fantastyki. Ciekawa i godna polecenia.

Madzia11189 | 2015-07-29

Bardzo, bardzo ciekawa, nie można przestać jej czytać. Przygody Safony są interesujące, co prawda nie do końca wiadomo ile w nich prawdy jak mówi sama autorka, ale polecam każdemu jej przeczytanie.

Belatuna | 2013-02-11

Pomimo tego, że nie przepadam za historią, mitologią i tego typu rzeczami, książka o losach Safony była naprawdę ciekawa :)

Imbir | 2013-12-06
Przeczytana: 25 maja 2014

A mogło być tak pięknie...

Agniesszka08 | 2017-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2017