Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Rebis
Foreign Affairs
8371207379
Bed

Profesor Vinnie Miner prowadzi w Londynie badania nad dziecięcymi wyliczankami i czuje się w tym mieście znakomicie. Freda Turnera, jej kolegę z uniwersytetu, onieśmiela nowe otoczenie. Vinnie ma 54 lata jest drobna, brzydka i nieśmiała. Fred jest młody i przystojny lecz pozostanie nieszczęśliwy dopóki Vinnie nie przedstawi go swoim przyjaciołom. Tymczasem życie kobiety łączy się z losami pewnego zagubionego w mieście turysty...
Książka zdobyła Nagrodę Pulitzera i uchodzi za najlepszą w dorobku autorki.

źródło opisu: Okładka

Piotr1967 | 2018-07-12
Przeczytana: 07 lipca 2018

Baaaaardzo mi się podobała. Gdyby nie to, że system ocen ma taką onieśmielającą skalę, to dałbym komplet gwiazdek. Jednak jakoś tak dziwnie o książce, o tematyce lekkiej i przyjemnej, napisać "arcydzieło" czy "wybitna". Gdybym miał jednak oceniać stopień mojej satysfakcji, to zdecydowanie jest on maksymalny. Książkę czytałem z wielką przyjemnością; jest bardzo dowcipna - momentami wybuchałem gromkim śmiechem. Bohaterowie bardzo plastyczni o bogatej osobowości i bardzo wiarygodni, z łatwością przychodziło mi empatyzować z nimi. Fabuła książki jest prosta ale niebanalna. Opowieść momentami zaskakiwała, a na końcu, czego po prawdzie nie spodziewałem się po tej książce, wzruszyła mnie prawdziwie. Opowieść pozostała mi w głowie przez kilka dni, nie pozwalając sięgnąć po kolejną lekturę.

Bed | 2010-09-22
Na półkach: Czytadła, Przeczytane

Sting śpiewał o obcości w Nowym Jorku a w tej powieści obco czują się Amerykanie w Londynie :) Pani profesor Vinnie Miner nieatrakcyjna i nieśmiała ma swój plan zawodowy i życiowy. Wie czego się trzymać dlatego sprawia wrażenie osoby pewnej siebie. Nie spodziewa się już spotkać wielkiej miłości ma 54 lata, zresztą wcześniej zdarzał się tylko seks i tyle. Dlatego jest wytrącona z równowagi gdy spotyka kogoś innego od jej znajomych... Jej młody kolega Fred ma duże oczekiwania od życia :) jest przystojny, zawsze miał powodzenie i również się zakochuje. Chyba ma w sobie coś to miasto :) a tytuł książki powinien brzmieć aferki miłosne :). Lubię styl autorki, z delikatnym poczuciem humoru. Żadnej sensacji, ale można posmakować.

kasiarzyna | 2019-01-24
Na półkach: Pulitzer, Przeczytane

Lekka, zabawna, sprawna warsztatowo powieść obyczajowa. Na urlop, do pociągu, dla cioci pod choinkę;)

Ajka_ | 2018-03-19
Przeczytana: czerwiec 2018