Zagadka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła zebrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
klasyka fantastyki
Krzysiek W

Inne wydania

Zagadka zawiera te spośród opowiadań Lema, które nie należą do żadnych uporządkowanych cykli. Nie są to jednak utwory marginalne: niektóre z nich - jak Maska czy Pamiętnik - należą wręcz do najważniejszych, jakie Lem napisał. Pytania zadawane w tych opowieściach - o naturę Bytu i świadomości - to pytania fundamentalne, na które każdy z nas musi próbować odpowiedzieć, jeśli chce żyć autentycznie, rozumieć siebie i świat.
Spis treści:
10. Maska
11. Sto trzydzieści siedem sekund
12. Zagadka
13. Materac

Niniejszą edycję książki oparto na wydaniu z 1996 roku.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kaifa | 2015-07-25

Warto przeczytać. Lem - wyrwany z okowów gatunku. Po prostu świetny pisarz, choć raz wywzwolony z głupawych etykietek twórcy S-F. Moim zdaniem, pozycja konieczna dla każdego wielbiciela talentu Mistrza.

Jarosław_S | 2017-06-04
Tomasz | 2016-11-14