Nieposkromiona Angelika

Wydawnictwo: Świat Książki
Indomptable Angelique
837129221X
Scarlett

Intrygi, zdrady, walka o wpływy i podłość wielu bywalców Wersalu skłoniły Angelikę do porzucenia światowego stylu życia. Na rozkaz króla nie wolno jej jednak było opuścić Paryża. Krzyżowało to plany pięknej markizy, która po otrzymaniu wiadomości, że jej ukochany mąż hrabia Joffrey de Peyrac nie został spalony na stosie, postanowiła rozpocząć poszukiwania. Nadzieja, że Joffrey żyje, dodawała jej sił do walki. Angelika i jej przyjaciel, mistrz Savary, podczas podróży do Afryki niejednokrotnie stawali oko w oko ze śmiercią. W świecie islamu Angelika znalazła się w prawdziwym niebezpieczeństwie. Ani spryt, ani pieniądze tym razem nie pomogły pięknej markizie. Została pojmana i sprzedana. Na domiar złego zachwiała się też jej wiara, że Joffrey de Peyrac żyje.

źródło opisu: Świat Książki, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roxetka | 2014-10-10
Przeczytana: 04 października 2014

Dla mnie czwarta część opowieści o Angelice de Peyrac była przewodnikiem po kulturze Orientu. Mimo iż w "Angelice i królu" markiza spotkała się z perskim ambasadorem Bachtiari-bejem, przeczuwałam, że to nie koniec jej przygód z muzułmanami.

Pojęcia takie jak harem, dżihad, itp. przestały być tajemnicą. Zdumiała mnie przede wszystkim mentalność wyznawców Allaha - to jak oni postrzegają swoją wiarę i sposób jej krzewienia. Niektórzy z nich smucili się, że chrześcijanie uparcie pragną pozostać w mroku, zamiast przyjąć islam. Rzeczywiście, używali tortur aby "nawracać", ale wszyscy oni trwali w wierze, że postępują słusznie. Uderzający był także brak szacunku do wszelkiego życia. Wcześniej sądziłam, że muzułmanie zabijają jedynie wyznawców innych religii - a tymczasem miało miejsce mnóstwo morderstw na islamistach; zwłaszcza sługach. W pewnym momencie pojawił się cytat głoszący, że zabijanie nie jest grzechem - i tu mamy główną ideę pozwalającą chociażby pokrótce zrozumieć islam.

...

drozd | 2012-01-25

opowiesci o przygodach Angeliki czyta sie bardzo dobrze, postać Angeliki jet barwna i ciekawa,

Alicja | 2014-02-19
Przeczytana: 2008 rok

klasyka fikcji historycznej i romansu w jednym.I książki i film są rewelacyjne

Scarlettrose | 2017-01-13
Przeczytana: 1999 rok