Zarys historii Niemiec powojennych 1945-1995

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-12288-9
historia
kasiaman55

Monografia stanowi pierwszą w Polsce próbę całościowego ujęcia historii powojennych Niemiec. Profesor Czimor jest wybitnym znawcą współczesnej problematyki niemieckiej, zarówno historycznej, jak i politycznej. Praca oparta została tak na rozległej literaturze przedmiotu i przekazach źródłowych, jak i materiałach archiwalnych, do których miał Autor dostęp. Widoczny w ostatnich latach wzrost zainteresowania problematyką niemiecką, i to nie tylko w kraju, ale na całym świecie, wyraźnie wskazuje na potrzebę wydania podręcznika, który by tę lukę wypełnił. Autor, długoletni wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzący także wykłady na Uniwersytecie w Bonn, wydaje się jak najbardziej predestynowany do tego. Książka jest próbą połączenia pracy naukowej z wymogami podręcznika akademickiego, przeznaczona jest tym samym dla szerszego kręgu odbiorców niż nauczyciele i studenci.

źródło opisu: http://godi.pl/zarys-historii-niemiec-powojennych-1945-1995.html

źródło okładki: http://godi.pl/zarys-historii-niemiec-powojennych-1945-1995.html

wtfomfgpwned | 2013-04-19
Rezy | 2011-08-22