Wojna o smoczą koronę

Wydawnictwo: Amber
Dark Glory War
fantasy
surven

Oriosa staje w obliczu inwazji. Z północy nadciąga armia potężnej czarownicy. Czterej młodzi wojownicy rozpoczynają swą wielką odyseję. By wygrać, muszą zmierzyć się z przerażającymi bestiami, które znali dotąd tylko z mitów. I znaleźć magiczną broń, która uczyni jednego z nich niezwyciężonym w okrutnej wojnie o czarodziejską koronę...

Jola | 2011-09-23
Na półkach: Amber, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 września 2011

Między bogiem a prawdą, to 95% tej książki to przygotowanie się do walki, sama walka, lub odpoczywanie po walce. No i rozmowy o strategii w bitwie czy też opisy konkretnych pojedynków. Czyli mamy bardzo waleczną powieść :)

A tak na serio, książka wciąga, bohaterzy są barwni i zróżnicowani, choć niektóre, pojedyncze postacie - trochę naciągane. Zakończenie też mnie nie przekonuje, psychologicznie raczej mało wiarygodne. Mimo wszystko, tak się zaangażowałam w losy bohaterów, że po przeczytaniu pierwszego tomu od razu chciałam chwycić się za drugi. I co się okazało? Nie ma takiej możliwości.

Niestety, wydawca przetłumaczył tylko pierwszą część serii i od ponad dziesięciu lat nawet nie przyszło mu na myśl, żeby przetłumaczyć i wydać resztę :(

Death_In_August | 2016-08-29
Łoś | 2016-08-22