Wojna o smoczą koronę

Okładka książki Wojna o smoczą koronę Michael A. Stackpole
Okładka książki Wojna o smoczą koronę
Michael A. Stackpole Wydawnictwo: Amber Seria: Mistrzowie SF i Fantasy fantasy, science fiction
Mistrzowie SF i Fantasy
Dark Glory War
Amber
2001-01-01
2001-01-01
Anna Czajkowska
fantasy

Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #5 Steve Crespo, McLean Hall Gary, Drew Johnson, John Nadeau, Michael A. Stackpole
Star Wars: X-W... Steve Crespo, McLea...
Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #4 Steve Crespo, Jim Hall, Drew Johnson, John Nadeau, Michael A. Stackpole
Star Wars: X-W... Steve Crespo, Jim H...
Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #3 Mike W. Barr, Gary Erskine, John Nadeau, Michael A. Stackpole, Jan Strnad, Scott Tolson
Star Wars: X-W... Mike W. Barr, Gary ...
Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #2 Edvin Biukovic, Jordi Ensign, Gary Erskine, Darko Macan, Perry McNamee, John Nadeau, Dave Nestelle, Cary Porter, Monty Sheldon, Michael A. Stackpole, Ryder Windham
Star Wars: X-W... Edvin Biukovic, Jor...

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Powieść mocno militarna. Military fantasy bym określił :D duzo opisów taktyki i samej walki :)

Między bogiem a prawdą, to 95% tej książki to przygotowanie się do walki, sama walka, lub odpoczywanie po walce. No i rozmowy o strategii w bitwie czy też opisy konkretnych pojedynków. Czyli mamy bardzo waleczną powieść :)

A tak na serio, książka wciąga, bohaterzy są barwni i zróżnicowani, choć niektóre, pojedyncze postacie - trochę naciągane. Zakończenie też mnie nie przekonuje, psychologicznie raczej mało wiarygodne. Mimo wszystko, tak się zaangażowałam w losy bohaterów, że po przeczytaniu pierwszego tomu od razu chciałam chwycić się za drugi. I co się okazało? Nie ma takiej możliwości.

Niestety, wydawca przetłumaczył tylko pierwszą część serii i od ponad dziesięciu lat nawet nie przyszło mu na myśl, żeby przetłumaczyć i wydać resztę :(

• Czytelnisko/Book change
  • Chcę przeczytać: Książki
  • Gatunek - fantasy
  • Nie dla każdego
  • Fantastyka (all kind)
  • Fantastyka/Sci-fi

Dodaj cytat z książki Wojna o smoczą koronę