Zielona perła

The Green Pearl
8371201850
wróżki, magia, rycerz, czarodziej
Feanor

Drugi tom znakomitej trylogii fantasy, uważanej przez wielu krytyków za arcydzieło gatunku. Cykl ten składa się z następujących części: Lyonesse, Zielona perła, Madouc. Akcja rozgrywa się na bajecznych wyspach Elder, w mistycznej krainie wróżek, walecznych rycerzy i wszechmocnej magii czarnoksiężników. Gdy królowie wysp gotują się do walki, ich dusze przenika tajemnicza aura zielonej perły....

Akcja rozgrywa się na bajecznych wyspach Elder, w mistycznej krainie wróżek, walecznych rycerzy i wszechmocnej magii czarnoksiężników. Gdy królowie wysp gotują się do walki, ich dusze przenika tajemnicza aura zielonej perły. Nawet światy nieśmiertelnych zaczynają drżeć w posadach...
Tworząc ten wspaniały cykl, autor czerpał materiał z przebogatej skarbnicy mitów celtyckich i skandynawskich.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

eska | 2012-07-27
Przeczytana: maj 2009

Jak dla mnie perełka. Miejscami trochę naiwna, słodka i lekka. Jednak kiedy skonczyłam czytac całą powieść to stwierdziłam, że nie był to zmarnowany czas, wprost przeciwnie. Odrywa od codzienności, unosi w krainę magii, niesamowitych przygód. Polecam.

Ania Szulc | 2016-11-25
DifferentWorld | 2016-08-14