First Lady
83-7245-560-0
Wanda

Cornelia Nealy, wdowa po zamordowanym prezydencie USA, zawsze była osobą publiczną. Teraz jest zmęczona. Marzy o anonimowości. Nowy prezydent żąda od niej jednak, by nadal pełniła obowiązki Pierwszej Damy. Tego już za wiele! Cornelia ucieka z Białego Domu. Ale jej plan zawodzi, a swoboda okazuje się wcale nie taka słodka... zwłaszcza, że podróżuje z upartym dziennikarzem, a po piętach depczą jej agenci Secret Service...

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2001

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Zawsze jak to SEP - zauroczyła mnie, postaciami, historią, językiem, całokształtem. Bawiłam się świetnie, bohaterka oczywiście jest w moim typie, odważna, zadziorna i zabawna. Bohater to kolejny przystojniak, o złotym sercu. Jasnym jest, że na początku zgrywa twardziela ale potem następuje powolne zdejmowanie maski. Jak ja uwielbiam te przemiany.
Każde miało tajemnicę, jej wyszła podstępem, on swoją wyjawił osobiście co oczywiście zaowocowało rozstaniem. Ale jak on potem za nią ganiał! Uwielbiam jak bohaterowie zdają sobie sprawę z miłości do bohaterki nagle rażeni gromem z nieba.
Postacie drugoplanowe oczywiście boskie, no i mała Diablica. Postaci dziecięce w książkach to na ogół wielki atut. Susan ten atut podnosi do mistrzostwa.
Umiejętność Autorki do tworzenia postaci niezmiennie mnie zaskakuje. Przecież normalnie matki dziewczynek by się nie znosiło. A tu? Nie jestem w stanie jej nie lubić. Została przedstawiona zdecydowanie za pozytywnie jak na postać teoretycznie negatywną....

pijana_z_niemocy | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

Lekka, ciepła opowieść, bohaterowie wzbudzający sympatię. Jak na romans, bardzo mało było tu romansowania. Polecam fanom powieści obyczajowych, które w lekki i trochę naiwny sposób mówią o sprawach dużej wagi.

jol | 2017-11-12

Mile byłam zaskoczona, jak po kilku pierwszych akapitach zorientowałam się, że to wcześniejsze losy bohaterów " Panna młoda ucieka" tej autorki.I pomimo że już na samym początku było wiadomo jak to się skończy, czytanie było przyjemnością w ten ponury jesienny wieczór. Susan Elizabeth Phillips i tym razem bawiła i wzruszała. Uwielbiam jej książki bo mają taką pozytywną energię. Chociaż w prawdziwym życiu takie rzeczy się nie zdarzają to miło czasem pomarzyć. Polecam.

Weronikaa | 2012-09-30
Przeczytana: 2012 rok

w sumie to historię pierwszej damy można było sobie odpuścić troszkę naciągane, co nie znaczy że zmuszałam się do czytania ;)

Agnieszka75 | 2014-10-28

Posiadam wszystkie książki tej autorki, jestem jej wielbicielką, uważam że pisze po prostu świetnie. Sama chciałabym pisać równie dobrze i z takim humorem! Polecam gorąco!

aromancenovel | 2012-03-27

Momentami mało subtelnie przerysowane sceny. Chyba się trochę zestarzała ta opowieść ale zawsze historia w tylu Rzymskich wakacji mile widziana.

Haneczka | 2018-06-13
Na półkach: 2018, Przeczytane