Namiętność

Tłumaczenie: Ewa Górczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dla Każdej Kobiety...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ex Libris
Suddenly you
838935120x

Powieściopisarka Amanda Briars, dobiegająca trzydziestki panna, postanawia w dniu swoich trzydziestych urodzin zaznać zmysłowych przyjemności i w tym celu wynajmuje na jedną noc profesjonalistę, który świadczy tego rodzaju usługi. W jej domu zjawia się niezwykle przystojny i uwodzicielski dżentelmen, który budzi w niej namiętnośći, o jakie nigdy siebie nie podejrzewała... Jednak coś go powstrzymuje przed spełnieniem jej życzenia do końca...

źródło opisu: Exlibris, 2003

Na samym początku muszę przyznać, iż styl pani Kleypas szczególnie w tej historii bardzo przypadł mi do gustu. Książkę czytałam w wersji oryginalnej, więc nie wiem jak to wyglądało w kwestii tłumaczenia na język polski, ale w angielskim brzmiało nieźle.

Nareszcie główna bohaterka to nie jest pierwsza lepsza, naiwna, głupiutka gąska, która robi to co się jej każe i daje sobą rządzić. Amanda to silna kobieta, pisarka, która wie czego chce i do czego dąży, czego potrzeba jej do szczęścia, a co jest w jej życiu zbędne. Nie jest jak ja to mówię pierwszej młodości (30latek :)i dlatego postanawia wynająć na jedną noc mężczyznę, gdyż chce się pozbyć dziewictwa i zaznać odrobiny rozkoszy. Jak to zwykle bywa przypadek sprawia, iż przed jej domem pojawia się mężczyzna (a jakże :) ,ale to co się później wydarzy zadziwia nawet ją samą.

Historia romansu Amandy i Jacka Devlina jest okraszona zmysłowymi scenami erotycznymi, których jest kilka w całej książce, w końcu jej tytuł to...

kasik | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

Jak dla mnie powiało świeżością. Nie jest to opowieść o kolejnej bardzo młodej dzierlatce, która rozpoczyna sezon towarzyski i pragnie złowić męża.Jest to świetnie napisana książka, z zabawnymi dialogami, o już dojrzałej, inteligentnej, kobiecie, która życie wzięła w swoje ręce i doskonale wie czego chce. Polecam.

sola255 | 2015-01-21

Rozpatruje oczywiście w kategoriach romans historyczny ,który jakims cudem wole bardziej niż wspólczesne. Może dlatego ,że wtedy fikcje literacką czasem troche wyolbrzymiona łatwiej mi łyknąć :-)Lubie książki Lisy Kleypas . Bradzo dobrze się czyta jej ksiązki. Troche w nich humoru ,troche obyczajowego zycia z tamtych lat , morale jakie panowały. Sam początek już mnie zachwycił. Bohaterka w słusznym wieku lat prawie 30 ( no wtedy to juz było staropanieństwo całą gębą :-) chcac uczcic swoje urodziny wynajmuje sobie towarzysza na jedna noc. Ni mniej ni więcej z tzw Domu Rozkoszy który prowadzi pewna dyskretna właścicielka.Jak na owe czasy była to iście szaleńcza decyzja .Po tym juz można powiedzieć ,ze głowna bohaterka to osóbka nietuzinkowa. Pani właścicielka Domu uciech wiedziona chyab życzliwościa postanawia pobawić sie tym razem nie w streczycielke , a pewnego rodzaju swatke osob , które jej zdanie do siebie idealnie pasują. No i tu zaczyna sie historia ... Napisana ze smakiem, w...

isabelle142 | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Jeden z lepszych romansów historycznych, jakie miałam w rękach, a trochę ich już przeczytałam. Pierwszy tej autorki i z tego wydawnictwa, ale na pewno nie ostatni. Przezabawny, momentami wzruszający, absolutnie niebanalny. Podoba mi się styl pani Kleypas: współczesny, lekki, przyjemny w odbiorze, nie brak w nim oryginalnych porównań i metafor. 'Namiętność' przypomina mi twórczość jednej z moich ulubionych autorek, Nory Roberts: także tu mamy do czynienia z bohaterami z krwi i kości, obdarzonymi temperamentem, z dystansem do siebie, o ciekawie zarysowanych sylwetkach. Nie sposób ich nie polubić. Okładka książki też przypadła mi do gustu. Powieść jest też ładnie wydana - być może cechą typową dla romansów z tej serii są zdobienia w dolnych rogach każdej strony. Jako estetka jestem na tak, jako miłośniczka romantycznych opowieści również. Polecam!

Tirindeth | 2011-11-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Kobieta to skarb w rodzinie, zwłaszcza zamężna i dobrze sytuowana, która przynosi chlubę rodzicom i mężowi. Gdybyś jednak miała trzydzieści lat i żyła w XIX-wiecznym, pełnym konwenansów świecie, czy umiałabyś pogodzić się z faktem, że dla społeczeństwa jesteś stracona, bo przypięto Ci łatkę starej panny? Czy potrafiłabyś się utrzymać, jednocześnie z podniesioną głową stawiając czoła przeciwnościom losu?

Amanda umiała sobie radzić i dzięki temu od samego początku przypada czytelnikowi do gustu. Jest skromna, miła, niezależna i odstaje od wszystkich dziwnych zachowań układnych kobiet żyjących w pierwszej połowie XIX wieku. Mieszka w Londynie, pracując i zarabiając spore pieniądze jako pisarka, a jej książki cieszą się dużą popularnością. Ale jest coś, czego Amandzie brakuje... Miłości. I mężczyzny oczywiście.

Bohaterka na trzydzieste urodziny zamawia więc w domu publicznym mężczyznę, który miałby spełnić jej najskrytsze marzenie - dać jedną jedyną noc pełną uniesień. Ale...

Boss | 2014-08-14

To powieść, do której wracam wciąż i wciąż...
Właściwie nie do końca wiem, czym mnie urzekła, ale jest jedną z moich ulubionych pozycji.
Pojawia mi się uśmiech na myśl o tym, gdy Amanda zajmowała się raną Jacka. Romantyczne jest to, że on pamiętał jakim ona jest zmarzluchem.
Ta książka jest doskonała, żeby usiąść z nią przy kominku, z kubkiem kakao, pod grubym kocem. Dać się ponieść fantazji.
Historia ciekawa, czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. To jedna z tych książek, które wybierzemy by się zrelaksować.

TheOnlyProof | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

Dobiegająca trzydziestki pisarka Amanda Briars będąc starą panną i nie zaznając w życiu miłości jak i rozkoszy cielesnych postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Wynajmuje męską prostytutkę. W dniu jej urodzin w jej domu pojawia się przystojny i niezwykle czarujący dżentelmen jednak postanawia nie spełniać jej prośby (przynajmniej na razie).

Amanda jest starą panną. Niezależna, silna, bezpośrednia i zupełnie inna od kobiet żyjących w XIX wieku. Na kolacji u pana Talbota spotyka Johna T. Devilna, znanego wydawcę, który okazuje się być mężczyzną którego wynajęła zaledwie tydzień wcześniej.

Śledząc losy Amandy i Jacka można się nieraz uśmiać. Książka napisana łatwym językiem. Łatwo ją się czyta. Polecam szczególnie dla wszystkich miłośników romansu.

Ulka | 2012-10-18
Przeczytana: 17 października 2012

Ocena czysto subiektywna. Książka potwierdziła tylko, że kupię wszystko spod pióra pani Lisy, pisze ona tak jakby dla mnie ;]

Julka | 2012-02-25

Porywający romans, z resztą, jeden z częściej czytanych.

gabith | 2016-02-03
Przeczytana: 27 listopada 2012

Pomiędzy fantasy zachciało mi się przerywnika. Na forum romansoholiczek, na liście z motywami znalazłam sobie coś lekkiego, z humorem, z bohaterką, która nie uważa się za piękną etc. Heh, świetnie trafiłam! Bawiłam się super, przeczytałam w piorunującym tempie, wciągające, podniecające, relaksujące i refreshing. Samo brzmienie nazwisk bohaterów: Amanda Briars i Jack Devlin... mniam. Zwłaszcza Devlin. Początek jest rewelacyjny. Koniec jak zawsze (ale tego się przecież oczekuje), chociaż - nie byłam taka pewna końcówki. Epilog moim zdaniem jest w większej części zbędny, przesłodzony, naiwny etc., no ale można na to spojrzeć z przymrużeniem oka. Podsumowując - very nice.
Tylko, że podobno polska wersja w stosunku do oryginału jest okrojona... hmmm....