Zarys dziejów piwowarstwa gliwickiego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Mono0graficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muzeum w Gliwicach
83-89856-13-1
piwowarstwo, Górny Śląsk
historia
Adam

Opracowanie Sebastiana Różyńskiego jest pierwszą tak gruntowną i popartą szerokimi badaniami archiwalnymi monografią piwowarstwa gliwickiego w okresie od średniowiecza do połowy XX wieku. Praca wpisuje się w szerszy kontekst badań nad produkcją spożywczą na obszarze Górnego Śląska. Autor skupił się na możliwie dokładnym odtworzeniu historii wszystkich gliwickich browarów, zwłaszcza na tle...

Praca wpisuje się w szerszy kontekst badań nad produkcją spożywczą na obszarze Górnego Śląska. Autor skupił się na możliwie dokładnym odtworzeniu historii wszystkich gliwickich browarów, zwłaszcza na tle XIX-wiecznych transformacji rzemiosła piwowarskiego oraz u progu rodzącego się w połowie XIX wieku i rozwijającego się dynamicznie w XX wieku przemysłu browarniczego.
Dzięki zgromadzonym przez Autora bogatym zbiorom zabytków i fotografii związanych z piwowarstwem książka prezentuje nie tylko wyjątkowo ważne pod względem źródłowym informacje, ale także rzadkie i wcześniej nie publikowane materiały ikonograficzne dotyczące gliwickiego piwowarstwa.

Adam | 2010-08-29
Przeczytana: 2007 rok